Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom Strona Główna Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy laser w Łodzi- opinie
Autor Wiadomość
A/Magda1981
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-01, 21:37   

Na wakacjach mają ruszać zabiegi w Bychawie właśnie z tym nowym laserem, moja córeczka załapała się na refundację.

A/kaska_28 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-02, 11:44   

Bardzo dziękuję za odp. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, czy córeczka będzie miała refundowane zabiegi w Bychawie?Czy istnieje taka możliwość?

A/Magda1981
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-02, 13:16   

Tak będzie miała. Udało się załatwić niestety jedynie dla 10 dzieci, które były na zabiegach w Bychawie w ubiegłym roku.

A/natalia1984 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-02, 15:50   

dla mnie to co dzieje sie w Bychawie jest dziwne.
na początku gdy rusząły zabiegi, o terminach dowiadywali sie tylko nieliczni, ba wybrani. Jestem ciakawa na czym polegała kwalifikacja, bo mimo iż chcialiśmy zapłacic to i tak dla nas miejsca tam nie było. ale ok, trafiłam do Łodzi wiec mi nie zalezało. Teraz nagle jest możliwośc refundacji zabiegów i znów dla WYBRANYCH 10 dzieci. czy to za sprawa kasy czy może znajomości robią swoje?

ot takie moje skromne zdanie.

Wracając do tematu bardzo sie ciesze, ze w Łodzi będzie można robic zabiegi w znieczuleniu. W tym roku bedziemy jeżdzic na Biegańskiego, bo synek ma powazne problemy zdrowotne i ma operacje pod narkozą wiec nie chcę obciązac bardziej jego organizmu. Ale za rok wybierzemy sie do dr Przewratil

pozdrawiam

A/Magda1981
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-02, 16:53   

Starano się o dofinansowanie dla wszystkich, jednak NFZ przyznał tylko dla 10 dzieci. Ja w tamtym roku wydzwaniałam tam niemalże codziennie i załapałam się na termin we wrześniu na zabieg.

A/Jakacja 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-02, 22:45   

A jak dowiedzieliście się, że będą zabiegi w Bychawie i że będzie refundacja dla dzieci, które były w ubiegłym roku? My byliśmy w Bychawie w październiku. Obecnie rozpoczęliśmy leczenie w Liverpoolu, więc właściwie nie dociekałam dalej co z zabiegami w Bychawie. Ale nikt stamtąd do nas nie zadzwonił i nie zainteresował się czy i my chcemy skorzystać z zabiegów. Piszę to bo dziwi mnie trochę ta cała sytuacja. Bo mimo, że nie potrzebujemy obecnie korzystać to z Twoich informacji wynika, że powinniśmy cokolwiek wiedzieć na ten temat, jako jedni z tych 10.

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-02, 22:47   

dla mnie sprawa Bychawy też jest dziwna bardzo, więc wolę tego nawet nie komentować, ważne że dla naszych dzieciaczków otworzyło się nowe okienko szansy na lepsze życie i nie jest to sprawa znajomości czy pieniędzy czy jeszcze czegoś innego

michalm 
Moderator

Wysłany: 2011-07-05, 21:55   

Szanowne Mamy,

sprawa jest rzeczywiście zawiła. Nie znam szczegółów z pierwszej ręki, ale kilka komentarzy do Waszych wypowiedzi.

Magda1981,
skąd masz te wiadomości? Może uda mi się je zweryfikować. Z Bychawy, czy od dr Szpirnger? I do drugiego postu: nie ma czegoś takiego w polskim systemie prawnym jak refundacja dla wybranych. Albo coś jest refundowane, albo nie. Wszyscy pacjenci są równi i mają takie same prawa. Wszyscy pacjenci z chorbą X albo mają prawo do leczenia w ramach ubezpieczenia, albo nie. Nie ma warunków. To układ binarny, zero-jedynkowy.

natalia1984,
nie widzę powodu do wstrzymywania zabiegów laserowych, o ile przeciwwskazaniem są nie same komplikacje zdrowotne, o których piszesz, a obawa przed znieczuleniami. Umieściłem na ten temat artykuły na forum, daj znać, jeśli nie znajdziesz, podeślę link.
Piszę o tym, bo wiek podjęcia laseroterapii jest istotnym kryterium, jeśli chodzi o rokowania.

Jakacja,
w naszej grupie jest więcej rodziców po jesiennej Bychawie. Wiedzielibyśmy chyba, gdyby z nimi ktoś się skontaktował...?

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-05, 22:14   

michalm,

Co do Natali1984 to jeździ ona z synkiem na zabiegi bez znieczulenia tak jam my do tej pory, co do znieczulenia ogólnego i jego częstego używania, rozmawiałam na ten temat z lekarzem naszej córci, Pani dr nas uspokoiła troszkę, powiedziała że nie ma możliwości na jakiekolwiek powikłania po znieczuleniu i że nie odbije się to w żaden sposób na zdrowiu córki. Co do Bychawy, rzeczywiście dziwna sprawa...

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2011-07-06, 13:27   

Panie Michale; Pan rzeczywiście żyje w świecie wolnego rynku.., pragnę Panu natomiast przypomnieć, że usługi refundowane przez NFZ są towarem reglamentowanym, czyli mieszcza się w "świecie" kontrolowanym innymi mechanizmami niż prawa wolnego rynku, a decydują o tym urzędnicy NFZ. Przy okazji prawo w Polsce nie jest równiez prawem precedensu, czyli decyzje są niezależne i nie podlegaja podważeniu na podstawie "... dnia tego i tego pacjent ten i ten uzyskał refundację...". W rzeczywistości osoby z tymi samymi schorzeniami uzyskują w różnych punktach kraju zgodę lub... odmowę na refundację i oczywiście mozna się odwoływać, ale wszystko zależy od dobrej woli urzędniczej. Nie znamy kuluarów, ale sytuacja w Bychawie z pewnością dałaby się wytłumaczyć. Popieram walczenie o należne prawa, ale czasem scieżka może być nieco dłuższa i bardziej wyboista...
Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski

yaufent 
Zaufani początkujący
yaufent

Wysłany: 2011-07-07, 04:52   

jedno sprostowanie: wg źródeł i moich własnych wielokrotnych obserwacji, finalne efekty będą widoczne po 3-4 tygodniach...

A/dembela
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-09, 21:59   

Oczywiście Michał, że jest więcej rodziców po jesiennej Bychawie. My też jesteśmy po październikowej Bychawie. Nikt od czasu ostatniego zabiegu się do nas nie odezwał a obiecywano inaczej, że jak tylko ruszą zabiegi to dostaniemy informacje na maila lub ktoś się z nami skontaktuje telefonicznie a tu cisza...Nie wiem może dlatego że odpuściliśmy sobie Bychawę bo jak dzwoniłam tam żeby się dowiedzieć co z zabiegami to ciągle nas zbywano i obiecywano że ruszą zabiegi. W końcu postanowiliśmy zawalczyć o Liverpool i się udało i teraz podobnie jak Jakacja latamy na zabiegi do Liverpoolu.Smutne jest to że w Polsce leczenie malformacji naszych dzieci jest takie trudne:(w Liverpoolu nie ma takich problemów z terminami itp, może ta Łódź będzie szansą na leczenie dzieci z takimi problemami. Ciesze się że w Polsce powoli otwierają się możliwości leczenia malformacji:)

A/dembela
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-09, 22:29   

A propos jeszcze Bychawy: wiem, że na poprzedni zabieg bardzo ciężko było się dostać: tym bardziej że wcześniej nie korzystaliśmy z usług Pani doktor (z zabiegów bez znieczulenia) i nie miała nas w swojej bazie pacjentów.Musieliśmy tam niemal wydzwaniać codziennie żeby dostać się na listę do zabiegu. Myśle, że tak właśnie należy postępować z Bychawą, nie tylko czekać biernie aż się odezwą a walczyć żeby dostać się na listę;)
ot takie moje skromne zdanie:)

michalm 
Moderator

Wysłany: 2011-07-10, 22:34   

Panie Doktorze,

żyję w świecie wolnego rynku, to prawda. Nie wydaje mi się jednak, żebym jego zasady (no może z wyjątkiem podejścia do gospodarki kapitałowej) przenosił do NFZowego świata, na pewno nie od czasu ostatnich wyjaśnień w tej sprawie.
Oczywiście wiem, że w polskim systemie prawnym nie ma pojęcia precedensu. Ale jednocześnie funkcjonuje w nim jego namiastka w postaci doktryny i orzecznictwa, na które można się powoływać. Nie twierdzę, że można oprzeć się na prawie precedensu, a jedynie tyle, że stworzenie precedensu zwiększa szanse na korzystne orzeczenie i umożliwia odwołanie dając dodatkowe argumenty.
Napisałem, że pacjenci mają takie same prawa. Nie widzę w tym sprzeczności z reglamentowanym rynkiem refundacji leczenia lub tez o precedensie. Twierdzę tylko, że każdy pacjent ma w punkcie wyjścia takie same prawa. Jak je wykorzysta i do jakiej szufladki włoży jego sprawę urzędnicza ręka - to już kwestia interpretacji tego prawa przez urzędników.

O gospodarce kapitałowej wspomniałem dlatego, że w lutowym reportażu w Faktach przedstawiciel NFZu (bodajże konsultant krajowy) potwierdził, że skala wydatków na leczenie poza granicami staje się niepokojąca i niewygodna.

Z moich doświadczeń oraz relacji kilkudziesięciu rodziców dzieci z malformacjami kapilarnymi (i tutaj oczywiście wiem, że skala tych doświadczeń w porównaniu z wiedzą Pana jest niewielka) wynika również, że wszystkie te same schorzenia odpowiednio uzasadnione trafiają jednak do tej samej szufladki.

Jeśli o Bychawę chodzi, to zgadzam się z Panem w 100%. Dałem temu wyraz chcąc skrócić dywagacje i teorie spiskowe na ten temat na forum i prosząc o informację na temat źródła wiedzy z jasno zaznaczonym zamiarem ich wyjaśnienia u podstaw.

michalm 
Moderator

Wysłany: 2011-07-10, 22:34   

Panie Doktorze,

żyję w świecie wolnego rynku, to prawda. Nie wydaje mi się jednak, żebym jego zasady (no może z wyjątkiem podejścia do gospodarki kapitałowej) przenosił do NFZowego świata, na pewno nie od czasu ostatnich wyjaśnień w tej sprawie.
Oczywiście wiem, że w polskim systemie prawnym nie ma pojęcia precedensu. Ale jednocześnie funkcjonuje w nim jego namiastka w postaci doktryny i orzecznictwa, na które można się powoływać. Nie twierdzę, że można oprzeć się na prawie precedensu, a jedynie tyle, że stworzenie precedensu zwiększa szanse na korzystne orzeczenie i umożliwia odwołanie dając dodatkowe argumenty.
Napisałem, że pacjenci mają takie same prawa. Nie widzę w tym sprzeczności z reglamentowanym rynkiem refundacji leczenia lub tez o precedensie. Twierdzę tylko, że każdy pacjent ma w punkcie wyjścia takie same prawa - to nam zapewnia ustrój demokratyczny. Jak je wykorzysta i do jakiej szufladki włoży jego sprawę urzędnicza ręka - to już kwestia interpretacji tego prawa przez urzędników.

O gospodarce kapitałowej wspomniałem dlatego, że w lutowym reportażu w Faktach przedstawiciel NFZu (bodajże konsultant krajowy) potwierdził, że skala wydatków na leczenie poza granicami staje się niepokojąca i niewygodna.

Z moich doświadczeń oraz relacji kilkudziesięciu rodziców dzieci z malformacjami kapilarnymi (i tutaj oczywiście wiem, że skala tych doświadczeń w porównaniu z wiedzą Pana jest niewielka) wynika również, że wszystkie te same schorzenia odpowiednio uzasadnione trafiają jednak do tej samej szufladki.

Jeśli o Bychawę chodzi, to zgadzam się z Panem w 100%. Dałem temu wyraz chcąc skrócić dywagacje i teorie spiskowe na ten temat na forum i prosząc o informację na temat źródła wiedzy z jasno zaznaczonym zamiarem ich wyjaśnienia u podstaw.

Odpowiedz do tematu