Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom Strona Główna Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
kinga z naczyniakiem płaskim
Autor Wiadomość
A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2013-11-16, 13:56   

dziękuje ślicznie za odpowiedź, a jak długo dziecko dochodzi do siebie po takiej operacji ?

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2013-11-17, 23:04   

Pani Asiu; Szwy z 10-14 dni, obrzek 3-4 tygodnie, ale powrót dziecka do formy - pare dni do tygodnia. Pozdrawiam DW

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2014-08-08, 09:09   

Panie doktorze, moja córka przeszła w środę operację korygującą przerost wargi, dr Przewratil mówi że takie szwy zostają założone na około 2 miesiące, wygląda to wszystko strasznie, córka bardzo cierpi ponieważ wdał się zastój i warga jest sztywna i napuchnięta, dr straszy martwicą, proszę mnie pocieszyć, robił Pan taką operację ? jakie są rokowania ? dr Przewratil nic nam nie mówi :(

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2014-08-10, 00:26   

Sz. Pani; Zawsze jest spory obrzęk i początkowo wygląda to nie najlepiej. Należy: smarować czerwień wargową np. Alantanem, płukać jamę ustną wielokrotnie naparem rumianku i/lub szałwii i podawać doustnie Aescin 3x1 tabletka... Rozumiem, że długo zostają te szwy wewnętrzne, bo zewnętrzne do 2-3 tygodni... Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2014-08-10, 20:38   

Panie doktorze, dziękuję ślicznie za odpowiedź, powiem że strasznie się martwię, warga jest mocno napuchnięta- niewiele różni się wielkością od tej z przed operacji, odstaje córce co przeszkadza jej w jedzeniu i piciu, dzieci się z niej śmieją, a córka idzie od września do szkoły, zaczynam się mocno obawiać że warga nie zagoi się do tego czasu i córka będzie skazana na wyśmiewiska w szkole :(((

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2014-08-11, 14:12   

Szanowna Pani; Trzeba cierpliwie poddać sie stosowanej terapii - w takiej sytuacji nie nalezy podejmowac gwałtownych decyzji. Najważniejsze to obecnie wygoic ranę, a potem się zobaczy... Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2014-08-19, 13:27   

Panie doktorze warga Kingi bardzo brzydko się goi, w miejscu krwiaka który się zrobił robi się dziura.... smarujemy cały czas maścią którą przepisał dr Przewratil, niestety Pan dr wyjechał i nie mam z nim kontaktu, a strasznie się martwię, proszę o poradę, dodałam zdjęcia do albumu

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2014-08-20, 03:29   

Pani Asiu: Proponuję spokojnie dalej smarować zgodnie z zaleceniami Doktora. Warga wyglada znacznie lepiej niz na poprzednich zdjęciach... Pozdrawiam Dariusz Wyrzykowski

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2014-12-10, 14:56   

Panie doktorze, mam pytanie odnośnie lasera... w Łodzi pojawił się nowy laser, ponoć mocniejszy od pulsacyjno-barwnikowego, boleśniejszy i bardziej podrażnia skórę ale ponoć skuteczniejszy. Dr Przewratil chce nim leczyć Kingę, ponieważ twierdzi że słabo reaguje na ten stary laser... z tąd moje pytanie- jak Pan mysli czy jest to doby pomysł? nie mam pojęcia jak ten laser się nazywa, ale wydaje mi się że diodowy...

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2014-12-21, 11:56   

Sz. Pani; Jeżeli zostały wykorzystane wszystkie mozliwości lasera pulsacyjno-barwnikowego (?), to próbuje sie stosować inne lasery. Ale jest większe ryzyko blizn... Pozdrawiam DW

Odpowiedz do tematu