Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom Strona Główna Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Naczyniak płaski na twarzy mojej córeczki
Autor Wiadomość
Slawetny79 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2015-01-02, 21:50   Naczyniak płaski na twarzy mojej córeczki

Witam, trafiłem na Wasze forum szukając informacji o naczyniakach u noworodków. Moja córeczka urodziła się 01.01.2015 ze sporym naczyniakiem na twarzy. Lekarz neonatolog dyżurujący podczas porodu zdiagnozował naczyniaka płaskiego. Potwierdziła tę diagnozę pediatra podczas obchodu. Uzyskaliśmy informację, że takie umiejscowienie powoduje automatycznie diagnostykę w celu wykluczenia zespołu Sturge'a-Webera. Okulistka podczas badania nie stwierdziła nic niepokojącego i zaleciła kontrolę za 3 miesiące. Dziecku pobrano także krew w celu zbadania płytek krwi - te badanie również bez zarzutu. Zdania co do naczyniaka są podzielone - jedni lekarze twierdzą, że przynajmniej w większości się wchłonie a jeśli coś "zostanie" można sobie poradzić laserem, inni, że nie ma co liczyć na to, ze się wchłonie. Proszę Was o poradę co powinniśmy dalej robić, czekać czy działać. Czy powinniśmy na własną rękę wykonać dodatkowe badania, jeśli możecie podzielcie się proszę Waszymi doświadczeniami odnośnie diagnostyki ewentualnego zespołu Sturge'a-Webera - czy powinniśmy jeszcze na coś zwrócić uwagę. Chętnie prześlę zdjęcie do oceny. Bardzo Was proszę o poradę i pomoc i z góry za nią pięknie dziękuję.
Pozdrawiam
Sławek

A/dembela
Zaufani początkujący

Wysłany: 2015-01-03, 12:53   

Proszę prześlij zdjęcia do oceny do galerii. Bez zdjęć trudno cokolwiek ocenić. Po przesłaniu zdjęć zapytaj o diagnozę Dr Wyrzykowskiego. Doktor na pewno pomoże.
Pozdrawiam
Ela

Slawetny79 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2015-01-04, 10:55   

Wielkie dzięki. zrobione :),

Pozdrawiam
S.P.

zakrecia 
Zaufani początkujący
Dorota

Wysłany: 2015-03-25, 20:22   

Witam. Mam pytanie odnośnie naczyniaka mojego syna - ma on około 0,5 cm na 0,4 cm a wypukły jest na około 0,5 mm , znajduje się na policzku i nie rośnie. Syn ma 14 miesięcy i ma go od urodzenia. Pytanie dotyczy sprzecznych opinii lekarskich - 2 lekarzy pediatrów mówiło mi że nie jest to nic poważnego , nie trzeba tego usuwać bo nie rośnie i jest płaski , powinien on zniknąć do około 2 roku życia , dziś po konsultacji z dermatologiem pani doktor stwierdziła , że jest on wypukły i należy go wymrozić , i powinno się to zrobić znacznie wcześniej. Co Pan na to Panie Doktorze ?
oto zdjęcie tego naczyniaka :

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2015-03-26, 21:15   

Sz. Pani; Nic nie trzeba robić, z pewnoscia nie wymrazać! Spokojnie czekamy, zaniknie. Pozdrawiam DW

Odpowiedz do tematu