Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
malformacja naczyniowa o cechach naczyniaka tętniczo-żylnego
Autor Wiadomość
sylaj
Zaufani początkujący

Wysłany: 2015-02-23, 17:07   malformacja naczyniowa o cechach naczyniaka tętniczo-żylnego

Witam.

Założyłam też ten temat w pytaniach do dr, ale postanowiłam się też z Wami podzielić moim przypadkiem. Proszę o opinię od Was, jeśli ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem.
Z góry dziękuję

Zostałam przyjęta do szpitala (Oddział Chirurgiczny) celem "leczenia operacyjnego zmiany guzowatej głowy o charakterze naczyniaka głowy. Wykonano poszerzoną diagnostykę obrazową, stwierdzono rozległą malformację naczyniową okolicy C2-th2. Odstąpiono od leczenia operacyjnego". Wypisano skierowanie do poradni neurochirurgicznej.
Dodam, że znalazłam się w szpitalu z powodu (swoimi słowami) zmiany na głowie, pulsowania w tylnej części głowy oraz bólu lewej ręki, jak i odczuwalności, że jest słabsza. Z powodu ręki miałam też robiony rezonans tuż przed tym zanim znalazłam się w szpitalu.
Wynik rezonansu "W trzonie th5 jest zmiana huperintensywna w obu czasach relaksacji śr. ok. 16mm, która może odpowiadać naczyniakowi trzonu. W tkankach miękkich na poziomie C3 do Th2 po stronie lewej i pośrodkowo między mięśniem kolcowym szyi i mięśniem pólkolcowym szyi widoczne są zmiany modelujące mięśnie, o intensywności sygnału naczyń o krętym przebiegu i różnej średnicy od 2 do 7mm i do 9m, które mogą odpowiadać malformacji naczyniowej.Wskazana dalsza diagnostyka zmiany w badaniu Angio CT."
Ten fakt chyba wystraszył lekarzy chirurgi, zrobili mi badanie z którego wynika:
"Angio tętnic szyjnych
Badanie ujawniło w obrębie tkanek miękkich szyi w okolicy grzbietowej po stronie lewej rozległą malformację naczyniową o cechach naczyniaka tętniczo-żylnego, w postaci licznych nieregularnych tubularnych i krętych naczyń zajmujących głównie mięsień kolcowy i półkolcowy, w obszarze od okolicy podoptylicznej do Th2.
W okolicy podopotylicznej poszerzone i kręte naczynia penetrują do tkanki podskórnej.
Wymiar kranio-kaudalny zmiany wynosi około 18cm, wymiary po przeczne około ap=65mm, lat=60mm.
Trudno jest jednoznacznie wskazać nidus zmiany- największe kłębowisko naczyń znajduje się na poziomie odcinka C3.
Zaopatrzenie tętnicze malformacji tętniczo-żylnej pochodzi od dystalnego odcinka lewej tetnicy kręgowej.
Odpływ z naczyniaka jest widoczny przez żyłę drenująca o średnicy około 8mm biegnącą w tylnej okolicy lewych stawów międzykręgowych, która na poziomie C7 wnika do otworu międzykręgowego lewego i chodzi w przyśrodkowej części dołu nadobojczykowego do lewej żyły podobojczykowej.
Poza tym prawidłowemu zakontrastowieniu uległy obustronnie tętnice szyjne wspólne, wewnętrzne i zewnętrzne oraz kręgowe, uwidocznione odcinki tętnic podobojczykowych oraz łuku aorty.
Kręgosłup szyjny w granicach normy."

Dodam, że w tym roku skończę 35 lat, jestem kobietą.

Moje pytania brzmią....

Co mam dalej zrobić?
Jak z tym żyć?
Jeśli leczenie to jakie najlepsze?
Czy to jest poważne?

Po wyjściu ze szpitala zostałam z tym sama, do poradni neurochirurgicznej oczekuję na termin (i tak wcześnie bo za miesiąc). Do tego momentu chciałabym wiedzieć cokolwiek na ten temat. Przez tą niewiedzę czuję jak z tyłu głowa coraz częściej mi tętni (pulsuje).
Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
Sylwia

Paula25
Zaufani początkujący

Wysłany: 2016-07-22, 13:11   

Bardzo proszę o informacje gdzie na Śląsku wykonuje się angio MR kończyn dolnych? A jeśli nie na śląsku to w okolicznych województwach?

Odpowiedz do tematu