Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom Strona Główna Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o opinię Dr Wyrzykowskiego
Autor Wiadomość
PAULINAiKRZYŚ
Zaufani początkujący

Wysłany: 2019-05-13, 13:25   Prośba o opinię Dr Wyrzykowskiego

Witam serdecznie Panie doktorze, syn urodzony 19.02.2019r z naczyniakiem w postaci plam obejmującym lewą kończynę dolną. Część pośladka, bok kolana, łydka, część grzbietowa stopy, 3 opuszki palców, lewe jądro (zdjęcia)
Plamy są nieco jaśniejsze niż na początku, pod wpływem nacisku całkowicie znikają. Nieraz są mniej widoczne innym razem ciut bardziej (ale sama nie wiem czy to ja się nie dopatruje zmian) Wyglądają bardziej na siniaki (jeden z pediatrów do którego trafiliśmy zasugerował nawet, żeby kiedyś nas ktoś nie posądził o bicie, bo tak to wygląda) jeszcze w szpitalu zalecono wizytę u chirurga, ten po “rzucie okiem” zdiagnozował plamy czerwonego wina do obserwacji. Ludzka ciekawość wygrała i poszperałam w internecie, oraz zapisałam się na grupę o naczyniakach dzieci, z której to dowiedziałam się o Panu i możliwości kontaktu. Oczywiście na moje oko nie wygląda to jak przedstawiane na obrazkach “plamy czerwonego wina” co nie daje mi spokoju czy moje dziecko zostało prawidłowo zdiagnozowane. Oczywiście porady i domysły innych rodziców jeszcze bardziej zasiały niepokój we mnie, że podobne to do malformcji naczyniowych lub segmentarne anomalia naczyniowe. Tak czy inaczej każdy odsyła do Pana. Jesteśmy gotowi ze Śląska jechać do Pana jeśli tylko znajdzie się termin i taka konieczność.
Z góry bardzo dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie i odpowiedź.

PS. Jedynym badaniem związanym z tą zmianą było wykonane usg brzuszka na zlecenie pediatry. Wszystko jest w porządku.

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2019-05-14, 07:36   

Sz. Państwo; Z podanych lokalizacji to zapewne malformacje kapilarne, czyli plamy czerwonego wina, ale z tego zdjęcia trudno to potwierdzić. Sądzę, że należałoby sie jednak, na spokojnie, zobaczyć i ocenić dziecko. Pozdrawiam DW

PAULINAiKRZYŚ
Zaufani początkujący

Wysłany: 2019-05-14, 10:00   

Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście w takim razie będziemy się umawiać na wizytę do Pana.
Czy mogłabym prosić o podpowiedź gdzie najlepiej się umówić? Na stronach internetowych podanych jest kilka adresów i nie wiem..
Czy przed wizytą wykonać jakieś dodatkowe badania?
Pozdrawiam!

PAULINAiKRZYŚ
Zaufani początkujący

Wysłany: 2019-05-14, 14:46   

Przepraszam, już się doszukalam aktualnych adresów. Jesteśmy umówieni.
Aczkolwiek proszę o podpowiedź w sprawie wcześniejszych ewentualnych badań.

Pozdrawiam Paulina

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2019-05-18, 00:21   

Na tym etapie nie robimy zazwyczaj badań diagnostycznych. Trzeba zobaczyć dziecko. pozdrawiam DW

PAULINAiKRZYŚ
Zaufani początkujący

Wysłany: 2019-05-18, 03:39   

Dziękuję bardzo za odpowiedź, zatem do zobaczenia w sierpniu.
Pozdrawiam serdecznie.
Paulina

PAULINAiKRZYŚ
Zaufani początkujący

Wysłany: 2019-11-06, 11:31   

Witam ponownie Panie Doktorze,
Po wizycie zalecił Pan badania, w tej chwili otrzymałam telefon z przychodni, że poziom d-dimerow wynosi 3000.
Nie mam fizycznie jeszcze tych wyników, żeby je przesłać, ale może zanim je odbiorę i tutaj prześlę to otrzymam odpowiedź. Co teraz? Dzwoniła do nas nasza Pani doktor (pediatra) , konsultowala to z kimś i zalecił podawanie aspiryne. Oczywiście Pani doktor wie, że jesteśmy pod Pańska opieką i zaleciła kontakt z Panem i decyzję.
Bardzo proszę o w miarę możliwie szybką odpowiedź. Czy te wyniki sugerują, że grozi coś naszemu dziecku? (synek w tej chwili ma 8,5 miesiąca, 9kg wagi)
Pozdrawiam

PAULINAiKRZYŚ
Zaufani początkujący

Wysłany: 2019-11-06, 11:45   

Panie doktorze, jeszcze dopiszę, że z nogą nic niepokojącego się nie dzieje. Mierzymy tak jak Pan zalecił i nie ma żadnych odchyleń. Wydaje się być równa w stosunku do drugiej.

PAULINAiKRZYŚ
Zaufani początkujący

Wysłany: 2019-11-06, 15:02   

https://naforum.zapodaj.net/3c2fa687b2f9.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/a4b578211c67.jpg.html

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2019-11-07, 02:11   

Sz. Państwo; Cały układ krzepnięcia jest poważnie zaburzony, łącznie z bardzo niskimi płytkami. Nie pamiętam dziecka - poproszę o aktualne zdjęcia zmian i opis mojej konsultacji. Kiedy dokładnie miała miejsce wizyta? pozdrawiam DW

PAULINAiKRZYŚ
Zaufani początkujący

Wysłany: 2019-11-07, 03:45   

Dziękuję za odpowiedź, już wysyłam. Zdjęcia aktualne prześlę jutro, tutaj są sprzed wizyty i szczerze powiedziawszy nic się w tej zmianie nie zmieniło.

https://naforum.zapodaj.net/fb0046cee4dd.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/94959fe0894f.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/e61f5d77df3c.jpg.html

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2019-11-09, 23:43   

Sz. Państwo; Czy zmiany dotyku są cieplejsze? Czy macie Państwo możliwość pomiarów temperatury zmian skórnych termometrem "laserowym"? w porównaniu do miejsc sąsiadujących. Czy było wykonywane USG z Dopplerem kończyny? Nawet jeżeli tak, to należałoby wykonać aktualne badania z oceną tkanek miękkich (grubość tkanki podskórnej i skóry, przepływy) oraz z porównawczą oceną naczyń i przepływach w nich P vs L. Badania krwi po 7-10 dniach trzeba powtórzyć, aby wykluczyć błąd laboratoryjny. Pozdrawiam DW

PAULINAiKRZYŚ
Zaufani początkujący

Wysłany: 2019-11-14, 22:01   

Panie Doktorze, dziękuję za odpowiedź i przepraszam za tak późny odzew. Wszyscy się pochorowaliśmy w domu, łącznie z malutkim. Z racji tego przesuniemy powtórne badania na przyszły tydzień.
Konsultowaliśmy te wyniki z pediatrą i również zasugerował ponowne badania, tym razem bezpośrednio w laboratorium, żeby próbki nie czekały w przychodni na transport. Jeśli chodzi o zmiany, nie są cieplejsze, wszystko wydaje się być w porządku. Mierzylismy takim termometrem na podczerwień (nie wiem czy to wiarygodne w ogóle) była 1/10 stopnia różnicy, ale jak tak zaczęłam po całym ciele mierzyć, to w różnych miejscach było różnie. Tak czy inaczej pod tym kątem myślę nic niepokojącego. Jeśli chodzi o usg-nie robiliśmy żadnych tego typu badań. Podczas wizyty w Gdańsku ustaliliśmy, że na tym etapie nie robimy nic, a umawiamy się na wiosnę i będziemy decydować co dalej. Czyli szukać na już specjalisty i wykonać te badania tak? Wspominał Pan o dobrej Pani doktor tam u Was na miejscu, ale nie pamiętam nazwiska..
Odezwę się z powtornymi wynikami jak tylko je wykonamy.

Pozdrawiam serdecznie

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2019-11-17, 21:00   

Proszę zrobić wyniki badań krwi z 7-10 dni po zakończeniu objawów infekcji. Pozdrawiam DW

Odpowiedz do tematu