Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom Strona Główna Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Laser Nd:YAG
Autor Wiadomość
Olga 
Zaufani początkujący
Olga

Wysłany: 2010-05-21, 12:57   Laser Nd:YAG

Jestesmy po zabiegach laserem barwnikowym pulsacyjnym. Pozostaly fragmenty malformacji, sporo rozjasnione ale nie poddaja sie temu laserowi.
Lekarz powiedzial, ze dzialanie laseru barwnikowego jest ograniczone w glab skory i te zmiany polozone glebiej nie znikna. Zaproponowal rozwazenie leczenia laserem Nd:YAG ale powiedzial rowniez o ryzyku blizn. I to mnie martwi. Te pozostalosci malformacji jakie ma moja corka mozemy zakryc korektorem ale blizna zawsze bedzie widoczna a nikt nie zagwarantuje nam, ze malformacja rzeczywiscie pod wplywem tego lasera zniknie.
Moze ktos mial leczonego naczyniaka tym laserem, jakie rezultaty i czy wogole byly?
Prosze o opinie

A/ifonka 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2010-05-27, 21:37   

Witam uprzejmie!

Mam malformację kapilarną na od dłoni aż po ramię. Zanim zaczęłam leczyć to laserem pulsacyjno - barwnikowym miałam robiony jeden zabieg laserem nd: yag ( versapulse) . Na dłoni gdzie nasycenie koloru jest większe nie było żadnych efektów, natomiast na ramieniu w miejscu próby malformacja jest wyraźnie bledsza- ma teraz taki bardzo jasny brązowy odcień. Bazując na moim przypadku stwierdzam, że blizny się pojawiają. Nie są one u mnie wielkie ale jednak są. Subiektywnie powiem że nd; yag jest bardziej bolesny, przynajmniej dla mnie taki był - miałam wrażenie jakby ktoś chciał ze mnie zedrzeć skórę, pulsacyjno barwnikowy jest łatwiejszy do zniesienia. Jeśli zdecyduje się mimo to Pani na te zabiegi u córki byłabym wdzięczna za poinformowanie o efektach. Sama jestem w trakcie zabiegów i też nie wiem czy pulsacyjno barwnikowy pomoże w 100%. Ps; będe też wdzięczna za informację po ilu zabiegach stwierdzono u Pani córki że zmiana nie poddaje się dalszemu leczeniu laserem pul-barw. Pozdrawiam serdecznie.

Olga 
Zaufani początkujący
Olga

Wysłany: 2010-12-11, 10:17   

Nie podjelismy leczenia tym laserem,
uznalam, ze jak pojawia sie blizny to beda bardziej widoczne jak pozostalosci niewielkie po naczyniaku.

Odpowiedz do tematu