Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom Strona Główna Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
APEL DO WSZYSTKICH RODZICÓW DZIECI Z NACZYNIAKAMI!!!!!WAŻNE
Autor Wiadomość
A/Magda1981
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-02-04, 09:41   APEL DO WSZYSTKICH RODZICÓW DZIECI Z NACZYNIAKAMI!!!!!WAŻNE

WITAM
Dr Przewratil i Dr Wyrzykowski apelują aby wszyscy rodzice napisali list z opisem swojej sytuacji i problemu wraz z załączonymi zdjęciami dziecka do DEPARTAMENTU MATKI I DZIECKA MINISTERSTWA ZDROWIA (LUB BEZPOŚREDNIO DO PANI MINISTER EWY KOPACZ!) ORAZ DO BIURA RZECZNIKA PRAW DZIECKA. Rzecznik Praw Dziecka już do niej napisał w sprawie zakupu lasera do Gdańska i Łodzi:)
http://www.brpd.gov.pl/detail.php?recid=1435
Jest nadzieja, że będziemy mogli leczyć nasze dzieci tak jak za granicą, za darmo i w końcu:)
pozdrawiam

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-02-04, 10:36   

ja już napisałam list do ministerstwa zdrowia i oczywiście zamieściłam zdjęcia córeczki

A/Magda1981
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-02-08, 12:25   

Dzwoniłam dzisiaj do Ministerstwa Zdrowia do kancelarii i Pani poinformowała mnie, że owszem Pani Kopacz widziała list od Rzecznika Praw Dziecka odnośnie zakupu lasera barwnikowego ale sprawę odesłała do Departamentu Budżetu i Finansów, gdyż to oni decydują o tym. Zadzwoniłam tam i powiedziano mi, że tym zajmuje się Departament Inwestycji i połączono mnie z Pania Ewą Żabowską, która nie odebrała tel. Z tego wynika, że listy rodziców napisane do Kopacz leżą sobie w skrzynce i nikt ich nie przeczytał, tak to właśnie wygląda w naszym kraju.
Zadzwoniłam do Laser Medic do Pani dr Szpringer i dowiedziałam się, że NFZ nie da dofinansowania:( Zostanie zakupiony nowy laser i zabiegi będą odbywać się tak jak do tej pory czyli odpłatnie.

A/idus
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-02-14, 20:45   

Moja propozycja jest taka, żeby na stronie internetowej zamieścić link do listu - petycji pod którym będa mogły się podpisać wszystkie osoby zaintetesowane tematem i wszyscy znajomi rodziców - rodziny mające dostęp do netu. Ja wiele razy podpisywałam się pod petycjami na tej stronie do ministerstwa zdrowia w sprwach in vitro, więc może taki list bedzie miał większą siłe przebicia , jak podpisze się kilka - kilka tysięcy osób oraz lekarze specjaliści ??? co sądzicie ?

A/Magda1981
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-02-18, 17:48   

Dostałam pismo z Ministerstwa Zdrowia w sprawie lasera:Porażka
W odpowiedzi na pismo skierowane do Ministerstwa Zdrowia w dniu 4 lutego 2011 r. uprzejmie proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.
Do Departamentu Matki i Dziecka wpływają informacje dotyczące trudności w dostępie do leczenia w Polsce dzieci ze zmianami naczyniowymi i malformacjami naczyniowymi, głównie z powodu braku lasera pulsacyjno – barwnikowego. W Ministerstwie Zdrowia podjęto działania mające na celu poprawę zarówno dostępności do świadczeń zdrowotnych w tym zakresie jak i możliwości ich rozliczania w ramach świadczeń gwarantowanych finansowanych ze środków publicznych .
Jednakże pragnę poinformować, iż odpowiedzialność za zarządzanie publicznym zakładem opieki zdrowotnej, wyposażenie jednostki w sprzęt i aparaturę medyczna ponosi kierownik zakładu. Na podstawie ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej (Dz. U. 1991 Nr91, poz. 408) zakład opieki zdrowotnej prowadzony w formie samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej może otrzymywać dotacje budżetowe na m.in. remonty inwestycje, w tym zakup aparatury i sprzętu medycznego. Dotacje takie może przyznać podmiot, który utworzył zakład.

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-02-18, 18:54   

otrzymałam identyczny list zwrotny

MatkaPolka
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-07-18, 21:01   

Pozostaje tylko Jurek Owsiak??? W jakim kraju żyjemy....

michalm 
Moderator

Wysłany: 2011-07-18, 21:37   

MatkaPolka,

...albo Leszek Czarnecki, który jakieś 2 miesiące temu kupił laser... ;)

A/sefora 
Zaufani początkujący
Katarzyna Cichocka

Wysłany: 2011-11-28, 16:48   Laser w CZD

Dziś Centrum Zdrowia Dziecka otrzymało laser!!!

http://www.wiadomoscisasiedzkie.pl/news/110/n/1141

A/keyka
Zaufani początkujący

Wysłany: 2012-03-23, 22:47   

A czy ktoś pisał już do WOŚP w tej sprawie?

A/Saphire 
Zaufani początkujący
Iza

Wysłany: 2012-03-26, 08:57   

Pisal pisal.

Odpowiedz do tematu