Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom Strona Główna Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
lasery barwnikowe w Polsce
Autor Wiadomość
A/Magda1981
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-12-16, 12:53   

Ale czy Tobie dr Szpringer odmówiła wykonania zabiegu??? Mi też mówiono, że zabiegi są wstrzymane, bo były, nie było lasera a później załatwiano refundację. Też usłyszałam, że zostanę poinformowana, jednak nikt do mnie nie dzwonił, sama dzwoniłam i pilnowałam tej sprawy. Dzwoniłam nie kilka razy ale kilkadziesiąt jak nie więcej. Sprawą zajmował się Pan Michał, więc to z nim się najczęściej kontaktowaliśmy. Moja córka nie ma pierwszeństwa w zabiegach, też czeka w kolejce.

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-12-16, 13:07   

nie ma sensu ciągnąć tego tematu dalej ;) pozostawię ta sprawę już bez komentarza, sama napisałaś że być może dlatego że jesteście pacjentami u Pani doktor od początku to dlatego są u Was kontynuowane zabiegi.... nie ma sensu dalej o tym pisać. Pozdrawiam

A/Magda1981
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-12-16, 14:10   

Dokładnie, nie ma sensu dalej pisać. Łapówki nie dałam, to że córka ma zabiegi w Bychawie, to tylko dlatego że pilnowałam, dzwoniłam i zwyczajnie ją zapisałam. pozdrawiam

A/Saphire 
Zaufani początkujący
Iza

Wysłany: 2011-12-16, 15:17   

Poprostu pomysl sobie o takiej sytuacji, ze ktos tez pisal, dzwonil i spoznil sie z telefonem np tydzien i przez to jego dziecko nie znalazlo sie na liscie szczesliwcow. Takie cos denerwuje.

A/dembela
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-12-16, 23:13   

Muszę się wtrącić do rozmowy, może moje wyjaśnienia trochę więcej powiedzą odnośnie sytuacji w Bychawie. Otóż Magda 1981 ma rację, ponieważ napewno nie chodzi tu o znajomości u Pani doktor Szpringer. My NIGDY nie byliśmy na żadnym zabiegu u Pani doktor, więc siłą rzeczy nas nie znała. Raz tylko byliśmy na konsultacji u Pani doktor, ale nasz synek nie miał wtedy zrobionego zabiegu. Pani doktor na tych konsultacjach powiedziała żeby przyjechać po wakacjach za rok na leczenie, bo synek wtedy trochę podrośnie i będzie starszy. Zdziwiło mnie to ponieważ wiedziałam że Pani doktor robiła już zabiegi takim małym dzieciom bez znieczulenia (wtedy jeszcze nic nie wiedzieliśmy o tym że pani doktor ma zamiar wprowadzić zabiegi ze znieczuleniem, ona sama nic o tym nie wspominała). No i cóż czekaliśmy cierpliwie aż przyjdą wakacje i po wakacjach będzie można zacząć leczenie. W międzyczasie z forum naczyniaki gdzieś około stycznia chyba dowiedzieliśmy się że Pani doktor nie będzie już robila zabiegów bez znieczulenia, ale ze znieczuleniem, więc zaczęły się telefony do laser medica o te zabiegi. W Laser Medicu nas zbywali i cały czas mówili że będzie coś wiadomo w czerwcu. Przyszedł czerwiec, dalej nic nie było wiadomo. Cały czerwiec, lipiec i połowę sierpnia codziennie dzwoniłam do Laser Medica lub co drugi dzień, żeby się dowiedzieć co z zabiegami. W Laser Medicu Pani mi mówiła że wszystko będzie na stronie internetowej. Więc jakie było moje zdziwienie, jak z forum naczyniaki, gdzieś w polowie sierpnia dowiedzialam się że już jest stworzona lista pacjentów w Bychawie na wrzesień. Proszę sobie wyobrazić moje wzburzenia, skoro ja codziennie dzwoniłam do Laser Medica.W końcu zdenerwowana zadzwoniłam tam znowu zrobiłam awanturę, że jak to możliwe że jest lista na wrzesień i wymusiłam na Pani recepcjonistce, żeby podała mi numer do osoby ktora organizuje zabiegi w Bychawie. I tak zdobyłam numer do Pana Michała, który nas zapisał na zabieg na październik.Jemu też powiedziałam co o tym myślę:). Nie powiem, że było łatwo, ale się udało. Tak jak napisała Magda 1981 trzeba było walczyć, żeby się dostać na tą listę.

A/dembela
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-12-16, 23:16   

Ale moim zdaniem rzeczywiście Saphire i Asia maja racje nie powinno tak być żeby było zero informacji, żeby trzeba było walczyć o to żeby dostać się na zabieg, już nie mówiąc o tym że są takie długie przerwy pomiędzy zabiegami, dla mnie to jest jakaś paranoja:(

A/dembela
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-12-16, 23:43   

A propo jeszcze kontynuacji zabiegów w Bychawie. Kiedy zaczął psuć się laser i zabiegi zostały wstrzymane, to niemal codziennie tam dzwoniłam żeby się dowiedzieć kiedy zostaną wznowione. W końcu sobie odpuściłam, bo znów było zero informacji, że nic nie widomo, że się starają o refundacje i dość długo to trwało. Kiedy zabiegi znowu zostały wnowione we wrześniu, to przed zabiegami zadzwonił do nas Pan Michał i się zapytał czy jesteśmy zainteresowani i z tego co wiem do tych osób ktore były na pierwszy zabiegu w znieczuleniu to dzwonił Pan Michał i informował te osoby, mieli już po prostu bazę pacjentów z pierwszego zabiegu w znieczuleniui po prostu do nich dzwonili

A/dembela
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-12-16, 23:46   

trochę się rozpisałam ale myślę że obszernie wyjaśniłam jak to było przynajmniej w naszym przypadku i sądzę że w większości przypadków podobnie

A/Wyrzykowski Dar
Konsultant

Wysłany: 2011-12-20, 09:35   

Magda1981 napisał/a:
Nie było dostępnych laserów to był problem, teraz są i nadal jest problem, jak widać w Polsce zawsze będzie problem ze wszystkim. Pisaliśmy pisma do Minister Zdrowia, aby zakupiła nowy laser-sprawę olała, teraz musicie pisać prośby o terminy zabiegów. Byłam na wizycie u dr Przewratila w Łodzi, mieliśmy umówiony termin zabiegu, teraz cieszę się, że jednak zdecydowałam się na zabiegi w Lublinie, gdzie terminy zabiegów są regularnie co 5 tygodni. W Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka jest też od niedawna laser, może tu będzie lepiej niż w Łodzi?

Szanowni Państwo; Czuje się w obowiązku, aby sprostować informację, jakoby Pani Minister "olała" temat zakupu lasera pulsacyjno-barwnikowego. Takowy laser (V-beam Perfecta firmy Candela) został zakupiony ze srodków Ministerstwa Zdrowia do Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W tym samym mniej wiecej czasie, z innego, niezależnego żródła finansowania (dzięki staraniom Szefa i pracowników Kliniki) zostały zakupione kolejne 4 lasery (CO2, Nd-YAG, Diodowy i Holmowo-YAGowy), co pozwoli na utworzenie przy Klinice Centrum Terapii Laserowej dla Dzieci z prawdziwego zdarzenia. Obecnie trwają działania organizacyjne; z chwilą wykrystalizowania się zasad funkcjonowania informacja pojawi się z pewnością na forum. Gratulacje i podziekowania dla uczestników forum, którzy brali udział w akcji pisania listów do Ministerstwa. Z pozdrowieniami Dariusz Wyrzykowski

A/marta.rum 
Zaufani początkujący
marta

Wysłany: 2012-01-12, 16:35   

tak jak już pisałam gdzieś- kiedyś dostać się do lublina to jak trafić 6 w totka.
1,5 roku czekaliśmy tam na wizyte. na całe szczęście w Łodzi tak nie jest:D(a mamy kawał drogi) wczoraj Ania miała zabieg:P trzeda się psychicznie nastroić na humory pielęgniarek, zacisnąć pięści, ale przynajmniej można się dostać na laser i 8 razy tego nie przekładają. więc drodzy rodzice...Światełko w tunelu......:D pozdrawiam

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2012-01-12, 21:06   

tak owszem dostać się do Łodzi nie jest problemem ale terminy są okropnie odległe, my z córką byliśmy na zabiegu 5 grudnia, a następny dopiero na koniec maja :(((

A/kaska_28 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2012-01-12, 22:02   

Mam pytanie do osób które jeżdżą na zabiegi laserowe do Łodzi,wkońcu podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu zabiegów u naszej 3 letniej córeczki. Byłabym wdzięczna za informacje dotyczące tego jak wygląda procedura zapisu na zabieg, tzn. czy najpierw trzeba pojechac do doktora na konsultację i dopiero wtedy umawiać się na zabieg czy istnieje możliwość zapisania się na zabieg bez wstępnej wizyty mieszkamy bardzo daleko od Łodzi stąd takie pytanie. Dodam, że ponad rok temu byliśmy na wizycie u dr Szpringer i ona potwierdziła, że jest to malformacja kapilarna do leczenia laserem. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

A/21asia2 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2012-01-13, 10:43   

Niestety nie ma możliwości zapisu na zabieg bez wstępnej konsultacji z dr Przewratilem, trzeba najpierw umówić się na wizytę w poradni szpitalnej, bądź prywatnie do Dr, dopiero później można zapisać się na zabieg

A/kaska_28 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2012-01-13, 17:59   

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Iza01
Zaufani początkujący

Wysłany: 2012-06-19, 23:17   

Proszę o informacje gdzie można wykonać zabieg laserowy dla 11-latki, zabieg który przyniósłby jakieś efekty a nie był stratą zdrowia, czasu i pieniędzy.
Dziękuję za informacje

Odpowiedz do tematu