Naczyniaki.pl - forum poświęcone naczyniakom Strona Główna  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  •   Album  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Naczyniaki Płaskie rodzaje laserów-efekty
Autor Wiadomość
A/danuta613
Zaufani początkujący

Wysłany: 2009-05-07, 10:17   Naczyniaki Płaskie rodzaje laserów-efekty

Mam pytanie do wszystkich rodziców leczacych swe maleństwa różnymi laserami.
To że NFZ nie pokrywa kosztów poza kliniką w Łodzi to wiemy, niestety ja jestem ze śląska i dojazdy do Łodzi są kosztowne.
Moja córka ma naczyniak na twarzy -płaski, do tej pory leczona była w Krakowie laserem KTP po 5 zabiegach efekt, mały, obecnie chodzi na zabiegi do salonu kosmetycznego laserem do usuwania naczynek.Efekty bardziej widoczne, pojedyńcze pajączki znikają co powoduje rozjaśnienie naczyniaka, natomiast pozostaje rumień.Dlatego szukam rodzin które lecza swoje maleńtwa innymi laserami jakie Państwo widzicie efekty no i przede wszystkim jakie koszty, ja każdorazowo płace 250 zł, to i tak mniej niż 1200 zł za zabiegi w Krakowie.
Jeśli macie jakieś doświadczenia prosze o opinie.

Danuta

michalm 
Moderator

Wysłany: 2009-05-07, 20:57   

danuta613,

najlepsze efekty w leczeniu naczyniaków płaskich (tj. malformacji kapilarnych) uzyskuje się laserem puslacyjnym barwnikowym. KTP ma krótszą długość fali, płycej więc penetruje i stosuje się go raczej, kiedy laser barwnikowy nie zda egzaminu.
Szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.malformacja.pl/odrobina.htm oraz w dalszych rozdziałach poradnika tamże (w szczególności tu: http://www.malformacja.pl/gdy.htm)

W sekcji forum "Gdzie leczyc naczyniaki" oraz "Lasery dostępne w Polsce" znajdziesz natomiast szczegółowe informacje, także kontakty i ceny różnych sprawdzonych przez rodziców-forumowiczów gabinetów :) Wiele osob, w tym ja polecają gabinet dr Szpringer w Lublinie. Ceny? wydaje mi się, że płacisz dużo, ale chyba cennik jest uzalezniony od wieku dziecka. ja porównuję z ceną dla noworodka

serdecznie pozdrawiam

ps
trochę się wystraszyłem tego salonu kosmetycznego... Czy to dermatolog, lekarz?

marta*29
Zaufani początkujący

Wysłany: 2010-04-23, 19:30   

Hej!
Mam pytanie jakie sa efekty waszej laseroterapi,po ilu zabiegach sa wasze maluchy i czy widac poprawę.moja córka jest własnie po 8 zabiegu ,przed nami jeszcze chyba jednak długa droga.A co myslicie o tym laserze we Wrocławiu 2g.Ktos na forum tu pisał o tym.

LACIATEK
Zaufani początkujący

Wysłany: 2010-10-27, 08:50   

Ja mam KTS, więc naczyniaki mam na lewej połowie ciała - kończyny i obojczyk, obecnie usuwam naczyniaka płaskiego na obojczyku we Wrocławiu u dr Oleszkiewicz, efekt jest spektakularny - po 3 zabiegach gdzie niegdzie zszedł a gdzie nie zszedł zjaśniał więcej niż połowę, jeszcze trochę przed nami :), jak zejdze to spróbuję z dłonią, ale na kończynach podobno schodzi najgorzej :(

annamk 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-05-26, 20:54   

Uprzejmie proszę o informację odnośnie leczenia w Polsce laserem Vbeam Candela. Czy ktoś leczył się tym laserem (lub swoje dziecko) i może powiedzieć że efekty są naprawdę zadowalające. Chodzi mi o to czy lekarze wykonujący te zabiegi naprawdę się przykładają, czy tylko na początku, żeby był "jakiś" efekt, a potem ustawiają laser na słabą moc i kolejne zabiegi nie przynoszą efektów?
Zadaję to pytanie ponieważ jestem po pierwszym zabiegu tym laserem i nie wiem czy chcę kontynuować. Wcześniej będąc nie całkiem nieświadoma swojej choroby (naczyniak płaski) podejmowałam leczenie nieodpowiednimi laserami (do zamykania naczynek lub fotoodmładzania). Lekarze (lub nie) pracujących w tych gabinetach zapewniali że naczyniak zejdzie po serii naświetlań. Oczywiście nie było żadnych efektów. Wyrzucone pieniądze w błoto i nadaremne cierpienie, bo te lasery bolą tak samo jak barwnikowo-pulsacyjne.
Na pewno na forum jest wiele osób które tak jak ja zostały wprowadzone w błąd, przez lekarzy którzy w ogóle nie znają się na naczyniakach.
Dlatego proszę o opinie na temat laseru Vbeam Candela i gabinetach w Polsce w których rzeczywiście można oczekiwać dobrego efektu w leczeniu.

Patrycja20 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2011-06-08, 20:49   

Witam,
Moj naczyniak obejmuje prawie całą prawą częsc ciała. mam go od urodzienia. Dzisiaj dowiedzialam sie, ze w Łodzi jest laser ktory moze to usunąc. Mam 20 lat, jest to klinika dziecięca dlatego cicalabym zapytać czy mam szanse by miec zabiegi w tym szpitalu?

Proszę o szybka odpowiedz.
Z góry dziękuje
Pozdrawiam

PaulinaaP
Zaufani początkujący

Wysłany: 2012-04-28, 09:55   

Mam 16 lat i mam ogromnego naczyniaka (cała prawa noga, duża część lewej nogi, plecy, fragment brzucha). Da się coś z tym zrobić? To straszny dyskomfort;( zwłaszcza latem, albo na wf... w szkole itd:( Czy można go jakos zakamuflować itd? Czekam na odp:( Pozdrawiam, Paulina

gabi 
Zaufani początkujący
gabi

Wysłany: 2012-05-02, 05:51   

Witam.leczyła swoja córke laserem w krakowie w gabinecie kosmetycznym estetica na ul.Slawkowskiej.miała naczyniaka płaskiego na nosku,miala ok 7 zabiegów.byla wtedy szesciomiesiecznym bobasem.dzis ma 5 lat i dzieki Bogu prawie sladu po naczyniaku.nie pamietam nazwy tego laseru.trzymam kciuki za wszystkie dzieci i ich mamy,wiem przez co przechodzicie.

joasia1209 
Zaufani początkujący
joasia

Wysłany: 2012-05-13, 09:55   

rozpoczęłam leczenie moje 12 letniej córki w Krakowie laserem IPL 540. Jesteśmy po pierwszym zabiegu, teraz czeka nas długa droga. Wizytę mamy ustaloną za 3 tygodnie. Szkodz, że nie ma refundacji przez NFZ

A/Przemysław 
Zaufani początkujący

Wysłany: 2012-11-04, 19:56   nowy lasr PDL

Szanowni Państwo

Z przyjemnością informuję, że od października 2012 roku w NZOZ DERMED w Łodzi, ul. Piotrkowska 48, uruchomiony został nowy laser pulsacyjno-barwnikowy V-Beam firmy Candela. Leczenie dzieci z naczyniakami i malformacjami kapilarnymi możliwe jest w znieczuleniu miejscowym. Zabiegi nie są refundowane przez NFZ, ale ceny są promocyjne. Zapisy i dalsze informacje pod nr 42 663 14 80.

Serdecznie zapraszam wszystkich pacjentów.

Dr hab.med. Przemysław Przewratil

Odpowiedz do tematu