Malformacja limfatyczna? Paluszek wskazujący

 • 2
 • 0
 • Malformacje/Limfatyczne
 • Odpowiedział specjalista
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  lestatfx Od 21-02-2022 na forum.

  Dzień dobry.
  Nasza córeczka od urodzenia (za kilka dni kończy 7 m-cy) ma widoczne zgrubienie na palcu wskazującym lewej ręki na poziomie paliczka środkowego.
  Zmiana jej nie boli, nie ogranicza też ruchowości palca, chociaż chyba przez nią palec ma tendencje do bycia zgiętym czesciej niż inne paluszki.
  5 miesięcy temu byliśmy na pierwszym usg i wstępna diagnoza to prawdopodobnie malformacja limfatyczna, jednak lekarze nie są pewni w 100 procentach. Kontaktowalismy się też z Panem Dr Dariuszem Wyrzykowskim i taką informację również nam przekazal. Niestety miejsce jest dość nietypowe.
  Zmiana przez dłuższy czas była dość elastyczna, ale ostatnio zrobila się nieco twardsza i udaliśmy się kilka dni temu na kolejne badanie USG. Dr Smoczyk stwierdził że pojawiły się ogniska płynowe, przez które prawdopodobnie zmieniła się twardość w dotyku.
  Zastanawiamy się czy teraz powinniśmy już działać w kierunku aktywnego leczenia czy jeszcze zmiana jest do obserwacji na tym etapie.
  Załączam aktualne USG, opis i zdjęcia palca.

  27 lutego 2022 09:05
 • Image
  Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.

  Sz. Państwo; Ta zmiana to zapewne malformacja limfatyczna - docelowo do leczenia operacyjnego, ale pytanie czy już na tym etapie - palec jest niewielki, ale oczywiście można ten zabieg przeprowadzić na tym etapie... lub później... Pozdrawiam DW


  Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl

  Zgłoś
  28 lutego 2022 00:45
 • Image
  lestatfx Od 21-02-2022 na forum.

  Dziękujemy bardzo za odpowiedź. Czy taki zabieg jest mocno inwazyjny i wiąże się z późniejszą np rehabilitacją? Czy też są jakieś zagrożenia?
  Pytanie też o miejsce takiego zabiegu, czy np. w jakiejś specjalistycznej klinice chirurgii ręki?

  Zgłoś
  28 lutego 2022 09:33
Wesprzyj nas ❦