malformacja zylna kciuka

  • 3
  • 0
  • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
  • Image
    A/Mamainez Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    jestem mamą 6-letniej dziewczynki, u której w wieku 5 miesięcy polscy lekarze zdiagnozowali naczyniaka jamistego kciuka prawej dłoni. poddano ją kilkakrotnym zabiegom naświetlania laserowego, gdy skończyła pierwszy rok życia. zabiegi te nie przyniosły widocznej poprawy. "naczyniak" powiększał sie w miarę upływu czasu. po jakimś czasie zdecydowałam się pojechać na konsultację do poradni chirurgii plastycznej w polanicy zdroju. lekarz w poradni stwierdził, że jest jeszcze za mała (miała wtedy 2,5 roku) na jakikolwiek zabieg i polecił zgłosić się, gdy córka ukończy 4-5 lat.

    mieszkając po tym przez jakiś czas we francji udaliśmy się w 2006 roku do lekarza dermatologa, specjalisty w zakresie chorób naczyniowych u dzieci - dr teillac-hamel ze szpitala necker enfants malades w paryżu. pani doktor stwierdziła, że niestety nie jest to naczyniak, ale dysplazja żylna o wiele trudniejsza do wyleczenia i zaleciła noszenie specjalnej rękawiczki uciskowej, szytej na zamówienie. po kilkakrotnych konsultacjach kontrolnych w tamtejszym szpitalu ostatecznie zaproponowano nam w lutym tego roku, przeprowadzenie operacji, która nie jest też rozwiązaniem idealnym, ze względu na możliwość ponownego pojawienia się zmian w naczyniach. dodała, że niedawno widziała dziewczynkę, którą skierowała kilka lat temu na operację i teraz jest jeszcze gorzej niż przed operacją.

    teraz nie wiemy już co mamy robić: czy zdecydować się na operację czy też szukać innego rozwiązania może w polsce (obecnie tu przebywamy). proszę o fachową radę i pomoc w rozwiązaniu naszego problemu. poniżej przedstawiam aktualne zdjęcia. z góry dziękujemy za odpowiedź.

    Archiwalny temat
  • Image
    A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    szanowna pani; zmiana pani córki to malformacja żylna - do leczenia operacyjnego po wykonaniu pełnej diagnostyki (rtg kostne, usg z dopplerem, rezonans magnetyczny, ewentualnie badanie naczyniowe). zmiana wygląda na ograniczoną, czyli ryzyko wznowy jest, ale relatywnie ograniczone... pozdrawiam dariusz wyrzykowski

    Zgłoś
    Archiwalny temat
  • Image
    A/Mamainez Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    szanowny panie doktorze. z podanych przez pana badań córka miała już robione rtg kostne i usg dopplera, ale cały opis jest w języku francuskim, więc nie wiem czy nie trzeba tych badań powtórzyć? czy mógłby pan jeszcze poinformować mnie, który ośrodek w polsce wykonuje takie badania i gdzie taką operację można przeprowadzić? dodam, że mieszkamy w lubaniu (dolnośląskie).

    z wyrazami szacunku.

    małgorzata d.

    Zgłoś
    Archiwalny temat
  • Image
    A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    szanowna pani; zdjęcia radiologiczne nie wymagają polskiego opisu. usg należałoby wykonać aktualne. diagnostykę wykona każdy większy ośrodek akademicki... co do leczenia operacyjnego - jest to "umowa o dzieło" chirurga z pacjentem, a w tym przypadku z rodzicem pacjenta; więc proponując takie rozwiązanie podejmuję się je zrealizować. jeżeli znajdzie pani innego chirurga, który się takiego leczenia podejmie w dolnośląskim, to będzie to zakres, metoda itd. jakie on/ona zaproponuje. teoretycznie taką zmianę może zoperować chirurg dziecięcy, chirurg plastyczny, chirurg ręki. pozdrawiam dariusz wyrzykowski

    Zgłoś
    Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦