Naczyniak

 • 3
 • 0
 • Naczyniaki dziecięce/Wczesnodziecięce
 • Odpowiedział specjalista
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  natseb Od 21-09-2021 na forum.

  Dzień dobry,
  U mojej córeczki naczyniak pojawił się kilka dni po urodzeniu. Początkowo myślałam, że to zadrapanie ale nie goiło się przez dłuższy czas i zaczęło zmieniać barwę i wielkość na czerwoną.
  Po jakimś czasie pod czerwonym naczyniakiem pojawił się siniak, który prawdopodobnie również jest naczyniakiem głęboko umiejscowionym.
  Ponadto widać wyraźnie powiększone naczynka również nad zmianą.
  Chciałabym się dowiedzieć konkretnie jaki to typ naczyniaka. Czy są szanse na jego zanik? Jakie leczenie byłoby w tym przypadku odpowiednie?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  21 września 2021 17:28
 • Image
  Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.

  Sz. Pani; W jakim wieku jest córka? To naczyniak wczesnodziecięcy, to zasinienie to część głęboka. Zmiana rośnie do wieku 4-5 m-cy, a potem zanika w ciągu paru lat. Do leczenia maścią lub kroplami z Timololem. pozdrawiam DW

  Zgłoś
  23 września 2021 01:32
 • Image
  natseb Od 21-09-2021 na forum.

  Dziękuję za szybką odpowiedź.
  Córka ma obecnie 8 tygodni.
  Mam jeszcze kilka pytań związanych z Timololem. Czy jest to lek na receptę?
  czy córka powinna być pod kontrolą lekarza? Czy ów lek zahamuje rozrost naczyniaka? Czy zasinienie stanowi ramy dla rosnącego naczyniaka na powierzchni czy jest to zupełnie odrębny twór? Czy to normalne, że w miejscu zmiany temp. wynosi 38,7 stopni a sam naczyniak jest napięty i ma gładką powierzchnię.
  Obecnie mieszkamy w Irlandii i lekarz pediatra oczywiście zalecił jedynie obserwacje. Planowana wizyta w Polsce dopiero w styczniu, córka będzie miała wówczas ok. 6 miesięcy wówczas chciałam się udać do odpowiedniego specjalisty.
  Pozdrawiam

  Zgłoś
  23 września 2021 13:49
 • Image
  Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.

  Sz. Pani; W tym wieku naczyniak nadal jest w fazie wzrostu - wdrażamy leczenie kroplami z Timololem, aby już dalej się nie powiększał - wzrost najpierw zostanie zatrzymany, a potem przyśpieszy zanik. Preparaty Timololu są na receptę. pozdrawiam DW

  Zgłoś
  27 września 2021 00:29
Wesprzyj nas ❦