naczyniak jamisty na pleckach - pytanie

  • 4
  • 0
  • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
  • Image
    Mamajagody Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    witam,

    nasza córeczka wkrótce skończy pół roku, od urodzenia ma sporego naczyniaka pod prawą łopatką. początkowo była to tylko jasna plama, potem bordowa, rósł na "wysokość" dziś wygląda już bardzo okazale. lekarz który go oglądał uspokajał, że ze względu na jaśniejsze plamki można uznać, że naczyniak już zanika. faktycznie zmiana stawała się stopniowo coraz jaśniejsza. w pewnym momencie widoczna była jakby ciemna żyła przebiegająca przez jego długość, następnie w tym miejscu utworzył się strup, który po jakims czasie odpadł a naczyniak w tych miejscach znów stał się bardziej czerwony i nabrzmiały. tydzień temu naczyniak zaczął nieco ropieć, po konsultacji z lekarzem psikaliśmy octaniseptem. dziś w miejscu rany jest widoczna dziura, powoli całość się goi. lekarz nas uspokaja że to wbrew pozorom przyspieszy gojenie, jednak niepokoimy się. czy istnieje sposób by przyspieszyć wchłanianie naczyniaka, czy też w przypadku tych położonych nie na twarzy nie stosuje się żadnego leczenia? czy można jakoś zapobiegać dalszemu "babraniu się" naczyniaka? żal nam córeczki bo wyraźnie przeszkadza jej w kąpieli. zdjecia zamieściłam w galerii publicznej (jagoda 1 i jagoda 2), są to wcześniejsze zdjecia a ostatnie daję tutaj - widać zasychającą rankę (w kąpieli strup odmoczył się i znów została dziura). z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie wskazówki.

    http://i59.tinypic.com/2qn9ick.jpg

    Archiwalny temat
  • Image
    A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    szanowna pani; dosyc duży naczyniak wczesnodziecięcy grzbietu z owrzodzeniem. zgadzam się w pełni, że obserwacja, szczególnie w przypadku czynnego owrzodzenia to zdecydowanie za mało. takiego naczyniaka należy po prostu usunąć chirurgicznie. cokolwiek się uczyni w celu wygojenia owrzodzenia i późniejszego zaniku, zapewne i tak pozostanie blizna po owrzodzeniu, której sie można pozbyć wyłącznie poprzez późniejsze wycięcie. dlatego, zamiast czekać latami i żyć z naczyniakiem, a potem decydować się na zabieg, zapewne znacznie rozsądniej jest podjąć taka decyzję teraz i pozbyć się problemu. pozdrawiam dariusz wyrzykowski

    Zgłoś
    Archiwalny temat
  • Image
    Mamajagody Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.

    rozjaśnił nam pan bardzo sytuację. myśleliśmy że ranka szybko się zagoi jak sugerował nam lekarz, a po przeczytaniu forum okazało się że owrzodzenie goi się długo i lubi wracać, co biorąc pod uwagę długi czas zaniku naczyniaka nie jest zachęcającą wizją.

    przede wszystkim chciałabym zapytać jak owrzodzenie najlepiej wyleczyć - czy możemy stosować polecaną maść tribiotic? na noc założyliśmy opatrunek żelowy, który również polecany jest na owrzodzenia, bo ranka cały czas jest "mokra" i delikatnie ropieje.

    czy oprócz zabiegu chirurgicznego widziałby pan tutaj jako alternatywę leczenie propranololem lub lekiem w żelu? pomijając bliznę która i tak zostanie po owrzodzeniu, czy takie leczenie może dać zadowalający efekt? czy też trwa długo a rezultaty są znikome, lub nie stosuje się go przy takich naczyniakach?

    jakiś czas temu córka miała robione usg głowy które wykazało istnienie "jamki przegrody przezroczystej", nasza pediatra sugerowała że może ewentualnie mieć to jakiś związek z naczyniakiem. czy nie powinniśmy zrobić dokładniejszych badań aby wykluczyć istnienie wewnętrznych naczyniaków? naczyniaka typu truskawka (obecnie już prawie zupełnie niewidocznego) oraz płaskiego (pod włosami więc nie stanowi problemu kosmetycznego) ma też nasz syn, ja sama miałam naczyniaka podobnego do tego córki, zlikwidowano go naświetlaniami, więc u nas to zdaje się "rodzinne".

    no i najważniejsze, jak ewentualnie widziałby pan leczenie córki? konieczna byłaby zapewne konsultacja przed podjęciem dalszych kroków. w jaki sposób można umówić się na wizytę? czy z ewentualnym zabiegiem czeka się aż dziecko osiągnie określony wiek czy też przeprowadza się go bez ograniczeń? czy istnieje ryzyko, że naczyniak usunięty odrośnie?

    raz jeszcze bardzo dziękuję za pomoc, załączam tez zdjęcie naszej bidulki

    http://i57.tinypic.com/i6zbra.jpg

    Zgłoś
    Archiwalny temat
  • Image
    A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    sz. państwo; opatrunek zelowy zazwyczaj nie ma czynnika antybakteryjnego i stwarza wilgotne środowisko - nie stosujemy. oczywiscie owrzodzenie mozna wygoić zachowawczo, ale pozostajemy z naczyniakiem, który moze ulec owrzodzeniu w innym miejscu, powiekszac się itd. zabieg operacyjny rozwiązuje temat na stałe. lista miejsc konsultacyjnych dostepna powyżej w gdzie leczyć naczyniaki. najkrótsze terminy w kurort w sopocie (www.kur-ort.pl). pozdrawiam dariusz wyrzykowski

    Zgłoś
    Archiwalny temat
  • Image
    Mamajagody Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    bardzo dziękuję,

    o konkrety dotyczące zabiegu pozwoliłam sobie zapytać na pw

    pozdrawiam

    Zgłoś
    Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦