naczyniak zmiana wielkosci

 • 0
 • 0
 • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  A/Honorata Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  dzień dobry,

  pisałam do pana w sprawie naczyniaka u naszej teraz już prawie 3 miesięcznej córeczki.

  dziękuję za odpowiedź.

  konsultowaliśmy tą zmianę w poradni chirurgii dziecięcej w poznaniu.lekarz stwierdził, że jest to najprawdopodobniej naczyniak za względu na lekko sinawe zabarwienie skóry. mam pytanie, czy naczyniak w ciągu dnia może zmieniać swój rozmiar?

  zauważyliśmy, że rano guzek pod skórą jest większy i twardy. wieczorem po kąpieli zmiana jest miękka i dużo mniejsza. czy to jest typowe dla naczyniaków? czy może zmiana niekoniecznie musi być naczyniakiem? jakie badania można wykonać, żeby potwierdzić diagnozę. przesyłam jeszcze raz opis badania usg.

  z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam

  " w okolicy poniżej lewej pachy, nieco przyśrodkowo od linii pachowej przedniej, w obrębie tkanki podskórnej widoczna nieostro ograniczona, nieregularnego kształtu, niejednorodna, lita zmiana wielkości 21mmx16mmx8mm (dł, szer, gr). echogeniczność zmiany niejednorodna, w przeważającej części nieco wyższa od prawidłowej tkanki podskórnej. nie stwierdza się zwapnień ani ognisk płynowych w obrębie zmiany. w badaniu cd cechy umiarkowanie wzmożonego przepływu w obrębie zmiany. obraz może odpowiadać naczyniakowi jamistemu lub o mieszanym charakterze."

  Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦