zmiana w przedramieniu u 14latki- naczyniak?

  • 3
  • 0
  • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
  • Image
    Antyczek1204 Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    witam panie doktorze,

    kontaktuję się z panem ponownie, wcześniej kontaktowałam się z panem drogą meilową, ponieważ po otrzymaniu wyników mr i konsultacji w szpitalu dziecięcym w krakowie- prokocimiu, lekarze uznali że jest to malformacja naczyniowa i że operacja nie jest potrzebna. mojej siostrze zalecili smarowanie przedramienia maściami przeciwzapalnymi i zaproponowali zakładać na rękę opaskę uciskową. według lekarzy ma ona tą zmianę od urodzenia, nie zalecają usówania, uzasadniają to względem estetycznym- po zabiegu ma być podobno szpecąca blizna, uważają że jeżeli ta zmiana nie będzie się powiększała, siostra powinna z nią żyć jak do tej pory. jednak zdecydowałam się na konsultację u innego lekarza chirurga- ortopedy, on natomiast po oglądnięciu rezonansu stwierdził od razu że jest to naczyniak, który prawdopodobnie będzie się nadal powiększał. uznał on że operacja jest potrzebna i żebyśmy przemyślały to i podjęły decyzję.

    opis badania mr:

    badanie wykonano w sekwencjach tse t2, tse t1, i stir, bez i z fat sat przeglądowe i po dożylnym podaniu kontrastu (gadovist 4ml ), w płaszczyznach czołowych, strzałkowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 2mm, 3mm i 5 mm.

    dane ze skierowania: podejrzenie naczyniaka w mięśniach przedramienia

    w obrębie mięśnia zginacza głębokiego palców , w przyleganiu do kości łokciowej od strony dłoniowo – bocznej widoczna jest podłużna strefa o częściowo policyklicznych obrysach zewnętrznych o niejednorodnym, podwyższonym sygnale w sekwencjach t2-zależnych o wymiarach poprzecznych do 11 x 12 mm, na długości około 73 mm. w obrębie zmiany widoczne są nieregularne strefy o podwyższonym sygnale w sekwencji t1 – zależnej (produkty rozpadu hemoglobiny) oraz strefy bezsygnałowe w sekwencji t2 zależnej – zwapnienia? naczynia z wysokim przepływem? po dożylnym podaniu środka kontrastowego ujawniono cechy wyraźnego, niejednorodnego wzmocnienia sygnału zmiany. warstwa korowa przylegającej kości łokciowej o prawidłowych obrysach i sygnale. zmiana znajduje się w odległości 40 mm stawu łokciowo – nadgarstkowego, i w odległości około 8 mm od powierzchni skóry od strony grzbietowo – bocznej.

    obraz mr w pierwszej kolejności sugeruje zmianę o charakterze naczyniaka – wskazana dalsza diagnostyka (usg z dopplerem, w celu oceny unaczynienia). wskazana kontrola mr.

    jeśli to możliwe, proszę o pana opinię, chciałabym wiedzieć czy operacja jest potrzebna, nie wiem po prostu którym lekarzom powinnam zaufać.

    pozdrawiam aneta k.

    Archiwalny temat
  • Image
    A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    szanowna pani; malformacje powoli sie powiekszaja i daja narastajace dolegliwosci bólowe - brzmi jak zmiana do leczenia operacyjnego. pozdrawiam dariusz wyrzykowski

    Zgłoś
    Archiwalny temat
  • Image
    Antyczek1204 Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    panie doktorze, chciałabym zapytać czy byłby pan w stanie podjąć się operacji usunięcia naczyniaka, ewentualnie polecenia lekarza w jakimś mieście bliżej krakowa? zależy nam na tym żeby jednak zrobić ten zabieg na fundusz, mimo wszystko koszt kilku tysięcy nie jest nam na rękę. w krakowie szpital dziecięcy uważa że operacja nie jest potrzebna, poza tym nie ma tu żadnego specjalisty od ręki. proszę o informację czy jest pan w stanie wykonać ten zabieg na fundusz i ewentualnie czy długie są terminy?

    pozdrawiam aneta kurek

    Zgłoś
    Archiwalny temat
  • Image
    A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

    szanowna pani; ostateczna kwalifikacja do leczenia wymaga zbadania pacjenta i obejrzenia dokumentacji z badań obrazowych. oczywiście operuję w klinice na nfz, terminy na dzień dzisiejszy za 12-15 m-cy. pozdrawiam dariusz wyrzykowski

    Zgłoś
    Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦