konsultacja dla marysi. prosba o pomoc

 • 6
 • 0
 • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  Zuzanna_Lu Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  witam panie doktorze.

  bardzo proszę o pomoc we wstępnej ocenie zmiany skórnej u naszej córeczki. marysia urodziła się 3 maja 2017r ze zmianą na prawej połowie twarzy. początkowo zmiana miała kolor czarno-szary, była bardzo rozległa i przypominała wielkiego siniaka, na następny dzień owa zmiana przybierała różne kolory od fioletu po szarość, aż stała się lekko różowa. dwa dni po porodzie całkowicie się wchłonęła, pozostał jedynie lekki ślad widoczny pod światłem, sina powieka, a wraz z zanikiem pojawiło się mnóstwo delikatnych „pajączków. w czwartej dobie córka dostała żółtaczki i była przez 2 dni naświetlana. po tym czasie miejsce zmiany zrobiło się czerwone i wyraźnie się zaogniło. aktualnie mam wrażenie, że plama trochę jaśnieje od skroni i widoczne stają się wspomniane „pajączki. czerwone plamki znajdują się również na szyi (widoczne na ostatnich zdjęciach). w szpitalu powiedziano nam jedynie, że jest to naczyniak i otrzymaliśmy skierowanie do poradni onkologicznej instytutu matki i dziecka w warszawie. córka miała również wykonane usg przez ciemiączko, które nie wykazało żadnych nieprawidłowości. usg brzuszka wykazało nieznacznie powiększoną śledzionę oraz zdwojenie lewej nerki (córka jest pd opieką poradni neonatologicznej, póki co, oprócz konieczności powtórzenia usg, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

  do poradni onkologicznej jesteśmy zapisani na koniec lipca, ale oczywiście jesteśmy również zdecydowani na leczenie prywatne.

  przesyłam oczywiście zdjęcia w kolejności chronologicznej od dnia porodu do dziś. jeśli jest pan na tej podstawie stwierdzić, chociażby wstępnie, czy jest to naczyniak czy malformacja kapilarna lub jeszcze coś innego będę bardzo wdzięczna.

  zuzanna

  zdjęcia:

  http://pics.tinypic.pl/i/00903/wdxbt1xsbxwf.jpg

  http://pics.tinypic.pl/i/00903/iurbdssonw9y.jpg

  http://pics.tinypic.pl/i/00903/7zjsa0x5k86m.jpg

  http://pics.tinypic.pl/i/00903/ii809kkfqr4p.jpg

  http://pics.tinypic.pl/i/00903/7uc27nkfll8q.jpg

  http://pics.tinypic.pl/i/00903/mfxworxke8v5.jpg

  http://pics.tinypic.pl/i/00903/qqj8cxawvne0.jpg

  http://pics.tinypic.pl/i/00903/yefhf7ktmf2a.jpg

  http://pics.tinypic.pl/i/00903/w13p1i2mh4x7.jpg

  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  sz. państwo; rozległy, segmentarny naczyniak wczesnodziecięcy z podejrzeniem zespołu phaces - wymaga pilnie diagnostyki i leczenia. pozdrawiam dw

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  Zuzanna_Lu Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  panie doktorze, dziękuję za szybką odpowiedź.

  czy powyższą zmianę można leczyć propranolem? dlatego konieczna jest szybka diagnostyka i leczenie? czy na tym etapie powinniśmy pilnie udać się z dzieckiem do specjalistów (okulista, neurolog, kardiolog) czy póki co mamy czekać na dalsze "wytyczne" po wizycie?

  pozdrawiam

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  sz. państwo; diagnostyka zespołu phaces zawiera te konsultacje plus angio mri/mra głowy z kontrastem przed leczeniem propranololem. koniec lipca - może być nieco za późno... pozdrawiam dw

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  Zuzanna_Lu Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  witam ponownie panie doktorze, na wstępie dziękuję za wstępna diagnozę. dzięki panu zaczeliśmy leczyć naszą córkę już miesiąc po urodzeniu. aktualnie marysia jest po 5ciu zabiegach laserowych, a w sierpniu po roku i dwóch miesiacach zakonczyliśmy leczenie propranololem, z genialnymi efektami. po miesiącu od odstawienia leku lekarz nie zauważył dużej wznowy, która wymagałaby ponownego leczenia. podczas odstawienia leku naczyniak był ledwo widoczny i było widać jego lekki zarys. "zaostrzał się" podczas choroby czy dużym wysiłku (robił się lekko różowy). aktualnie zauważyłam od około dwóch tygodni powstające czerwone punkty na szyi, skroni i wokół oka.

  proszę o informację czy jest to zupełnie normalna reakcja czy jest tu mowa o wznowie naczyniaka, która na nowo wymaga podjęcia leczenia.

  przesyłam zdjęcia, pierwsze dwa zdjęcia sa wykonane w momencie odstawienia leku, kolejne miesiac po, a już następne są aktualne.

  https://photos.app.goo.gl/k8wb3ndn1kl9bvry6

  pozdrawiam serdecznie i dziękuję

  zuzanna

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  sz. państwo; może to być przejściowe pogorszenie - popatrzyłbym jeszcze ze 2 tygodnie - w razie dalszego pogorszenia zapewne do ponownego wdrożenia propranololu. pozdrawiam d

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  Zuzanna_Lu Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  dziękuję panie doktorze za szybką odpowiedź i uspokojenie. wizytę u naszego lekarza prowadzącego mamy dopiero pod koniec lutego, także będzie bacznie obserwować zmiany.

  pozdrawiam

  zuzanna

  Zgłoś
  Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦