Malformacja w okolicy łopatki / niemowlę 5 msc

 • 2
 • 0
 • Naczyniaki dziecięce/Naczyniaki wrodzone
 • Odpowiedział specjalista
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  Ela_Lapinska Od 25-07-2023 na forum.

  Witam Panie Doktorze,
  Nasz syn /5msc/ urodził się z naczyniakiem - plamką w okolicy lewej łopatki. W ostatnim czasie zauważyliśmy , że pojawiło się zasinienie dookoła zmiany oraz guzek wystający nieznacznie ponad skórę dziecka. Guz wystaje na około 2x2 cm. Dołączam zdjęcie jak to wygląda na ten moment.
  Dostaliśmy skierowanie na USG naczyniaka z Dopplerem oraz USG głowy. USG brzucha było wykonywane jakiś czas temu z uwagi na podejrzenie przejściowego pylorospasmusa. Wtedy stwierdzono, że w brzuszku wszystko jest ok.
  Poniżej załączam wyniki badań USG głowy oraz zmiany skórnej, która okazało się, że pod skórą jest dość spora.. Proszę o informację czy zaleca Pan konsultację stacjonarną, ewentualnie czy rozważa Pan na ten moment jakieś leczenie /np.: propranololem/?
  Czy zmiana jest groźna? Może wpłynąć na obniżenie mięśniowe bądź inne aspekty?
  Czy naczyniaki współistniejące mogą się jeszcze pojawić w trakcie wzrostu syna?
  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dziś umówiłam się do Pana na najbliższą wizytę na 6 września, czy możemy do tego czasu czekać? Jesteśmy z dość daleka, ale jeśli uzna Pan, że konsultacja jest wymagana to bez problemu dotrzemy na wizytę.
  Pozdrawiam

  1 sierpnia 2023 14:48
 • Image
  Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.

  Sz. Państwo; Naczyniak podskórny; jeżeli sie dalej nie powiększy - a jest spore prawdopodobieństwo, że już dalej nie urośnie - spokojnie tylko do obserwacji. Pozdrawiam DW


  Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl

  Zgłoś
  7 sierpnia 2023 12:16
 • Image
  Ela_Lapinska Od 25-07-2023 na forum.

  Dziękujemy za odpowiedź. Czy zalecałby Pan w takim razie konsultację stacjonarną u Pana 6 września b.r. celem oceny na żywo jak naczyniak wygląda i kolejno obserwacji co jakiś czas?

  Zgłoś
  11 sierpnia 2023 13:13
Wesprzyj nas ❦