mozliwe powiklania pooperacyjne - szukam informacji

 • 1
 • 0
 • Naczyniaki mózgu
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  Meme Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  witam :) i pytam jak w temacie.

  stanąłem przed koniecznością podjęcia decyzji o operacyjnym zabiegu usunięcia naczyniaka.

  diagnoza: malformacja jamista w sąsiedztwie rogu tylnego lewej komory bocznej, obszar 11x11x17mm, niejednorodny z hypointensywną otoczką w obrazach t2-zależnych (naczyniak jamisty)

  z tego co powiedział mi neurochirurg, naczyniak znajduje się dość głęboko (nie jest to więc powierzchowna operacja), w pobliżu pnia mózgu i z tego względu, że jest blisko, ewentualne podkrwawianie jakie może nastąpić jest dość niebezpieczne, stąd kwalifikacja do operacyjnego usunięcia.

  byłem na dwóch konsultacjach u prof. - w klinice szpitalnej (publiczna służba zdrowia) - wskazanie do operacji ; druga konsultacja w prywatnej klinice - i zalecenie do "nicnierobienia", za rok ponowne badanie mri i ew. podjęcie kroków jakby naczyniak się rozrastał bądź pojawiły się ogniska krwawienia.

  no i bądź tu mądry... dlatego chciałbym rozważyć wszystkie za i przeciw, bo skutki ew. powikłań mogą być daleko idące, z upośledzeniem ruchowym włącznie (z resztą w przypadku krwawienia - również). jako że ryzyko wystąpienia krwawienia (obecnie) statystycznie wynosi 1-2%/rok to chciałbym mieć rozeznanie w ryzyku ewentualnych powikłań pooperacyjnych. interesują mnie więc dane statystycznie jak również wasze doświadczenia i wiedza.

  pozdrawiam.

  Archiwalny temat
 • Image
  Karolinaklara Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  piszę priv

  __________________________________________________

  chwalę ale jak trzeba ganię, taka rola administratora

  Zgłoś
  Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦