Naczyniak na mosznie, prośba o pomoc

  • 1
  • 0
  • Naczyniaki dziecięce/Wczesnodziecięce
  • Odpowiedział specjalista
Odpowiedz
Sortuj:
  • Image
    rodzic2025 Od 31-01-2025 na forum.

    Dzień dobry,

    Nasz synek urodził się 5 stycznia 2025 r. w 39. tygodniu ciąży. Obecnie ma 3 tygodnie. Od urodzenia miał naczyniaki płaskie na powiece i karku, ale zauważyliśmy także czerwoną zmianę na mosznie, którą początkowo uznaliśmy za odparzenie.

    Podczas pobytu w szpitalu nikt nie zwrócił na to uwagi, a my, wychodząc do domu na 3. dobę po porodzie, nie mieliśmy podejrzeń, że może to być coś innego. W domu zaczęliśmy stosować Bepanthen, Linomag, Sudocrem, ale zmiana nie ulegała żadnej poprawie – pozostała czerwona i nie blakła.

    Podczas pierwszej wizyty u lekarza rodzinnego zwróciliśmy na to uwagę. Lekarz uznał, że to odparzenie pieluszkowe i przepisał Detreomycynę 1% (antybiotyk w maści), jednak po przeczytaniu ulotki zdecydowaliśmy, że jej nie zastosujemy.

    Następnie udaliśmy się na konsultację dermatologiczną.
    Pani dermatolog od razu rozpoznała naczyniaka i zaproponowała leczenie. Poleciła:
    1. Smarowanie moszny 2 razy dziennie cienką warstwą maści robionej w aptece z Oftensinem 0,5% (tymolol).
    2. Wietrzenie tej okolicy przez około 10 minut po aplikacji leku.
    3. Zamianę kremu ochronnego na Cicaplast, ponieważ zmiana znajduje się w okolicy pieluszkowej.
    4. Konsultację kardiologiczną w celu oceny serduszka synka, gdyż leczenie beta-blokerami (nawet miejscowymi) wymaga wykluczenia problemów kardiologicznych. - jesteśmy umówieni 11.02.2025r.

    Prośba o odpowiedź do Pana Doktora:

    1. Czy obecne leczenie (tymolol w maści + pielęgnacja) daje dobre rezultaty w przypadku naczyniaka w tej okolicy (jeszcze nie zaczęliśmy leczenia)?
    2. Czy powinniśmy wykonać USG moszny, aby ocenić głębokość zmiany? Dermatolog nie zleciła tego badania, ale zastanawiamy się, czy warto sprawdzić, czy naczyniak nie jest głębszy.
    3. Czy istnieje szansa na samoistne zanikanie tej zmiany?
    4. Czy leczenie doustnym propranololem od 10. tygodnia życia daje lepsze rezultaty w porównaniu do terapii miejscowej?

    Jesteśmy z województwa podlaskiego, gdzie nie znaleźliśmy specjalisty zajmującego się leczeniem naczyniaków u niemowląt, dlatego zdecydowaliśmy się na konsultację u Pana dr. Dariusza Wyrzykowskiego. Wizyta odbędzie się 25 lutego 2025 r. o 17:20.
    Wiemy, że Pan Doktor odpowiada na forum, dlatego chcielibyśmy poprosić o opinię w naszej sprawie przed wizytą.

    Załączamy zdjęcie zmiany – będziemy wdzięczni za każdą opinię.

    Dziękujemy za pomoc i pozdrawiamy!
    Rodzice

    31 stycznia 2025 22:54
  • Image
    Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.

    Sz. Państwo; Miejscowe stosowanie beta- blokerów nie wymaga diagnostyki kardiologicznej. Terapia miejscowa ma szanse zadziałać, ale nie dowiemy sie dopóki Państwo nie rozpoczniecie leczenia. Naczyniak tej wielkości i w tej lokalizacji, nawet w fazie wzrostu, nie stanowi wskazania do wdrożenia terapii systemowej. Naczyniak wczesnodziecięcy jest zmianą samozanikającą, ale w perspektywie paru lat; najpierw jeszcze mamy fazę wzrostu naczyniaka i zagrożenie wystąpieniem owrzodzenia. Pozdrawiam DW


    Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl

    Zgłoś
    1 lutego 2025 03:10
Wesprzyj nas ❦