naczyniak na szyi pod faldami skory
- 5
- 0
- Pytania do doktora
-
Vilimer Użytkownik poprzedniej wersji forum.
witam panie doktorze. nasz 2.5 miesieczny synek urodzil sie z małą plamką na szyi która zdiagnozowano jako naczyniak. w ciągu ostatnich 3 tygodni naczyniak gwaltownie sie powiekszył (200%) i ze wzgledu na "ukryte" umiejscowienie (pod fałdkami skóry) pojawiło sie poczatkowe owrzodzenie. jako ogólne zalecenia podano przemywanie raz dziennie preparatem octenisept. w związku z powyższym prosimy o poradę:
1. wyczytaliśmy w zaleceniach aby mozliwie częstow wietrzyć naczyniaka - jednak w naszym przypadku nie ma takiej mozliwości. jedynym sposobem na umożliwienie swobodnego dostępu powietrza jest ulożenie / trzymanie dziecka tak aby głowka byla przekręcona w lewo i znajdowała się delikatnie poniżej reszty ciala. taką metodę jestesmy w stanie stosowac około 30 minut dziennie jednak jest ona obciązająca dla reszty ciała (nienaturalan pozycja). czy stosowac tą metodę czy lepiej "nie męczyc dziecka"? na ile skuteczne i pomocne w leczeniu jest wietrzenie ?
2. na forum z wypowiedzi pana doktora wyczytaliśmy ze zalecane jest stosowanie maści na ranę/owrzodzenie aby nie nastepowaly obtarcia, w tych trudno dostepnych miejscach. prosimy o zalecenie dobrej maści.
zdjęcia naszego naczyniaka umieścilem w albumie publicznym pod nazwą igorek_vilimer_1 i igorek_vilimer_2.
bardzo proszę o porade i z gory dziękuje za odpowiedź.
UWAGA! Temat może zawierać zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć. -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
szanowni państwo; niepokojace jest tak wczesne wystąpienie owrzodzenia, co moze świadczyć o dużej "aktywności" naczyniaka... jednorazowe przemycie octeniseptem to zapewne działanie niewystarczajace. wietrzenie - raczej rozumiem to jako unikanie sytuacji "głębokich fałd", w których zalegaja złuszczone naskórki i wydzielina z rany, a co niewatpliwie sprzyja rozwojowi zakażenia. jeżeli nie ma możliwości uzyskania tego stanu "na otwarto", czyli bez opatrunku, to może po prostu należy ranę odpowiednio zaklejać. maścią polecana i dostępną bez recepty jest tribiotic... oczywiście, w przypadku trudności z prowadzeniem zachowawczym, zawsze można zmianę usunąć chirurgicznie... pozdrawiam dariusz wyrzykowski
Archiwalny temat -
Vilimer Użytkownik poprzedniej wersji forum.
dziekuje za odpowiedź i poradę. zastoswaliśmy się do pana zaleceń, jednak dzisiaj zaczęła się sączyć krew. nie za bardzo wiemy czym dalej smarować / czysić naczyniaczka. bardzo prosimy o poradę.
Archiwalny temat -
Vilimer Użytkownik poprzedniej wersji forum.
witam ponownie panie doktorze. dzisiaj udało nam się skonsultować nasz problem z chirurgiem. niestety naczyniak cały czas "podkrwawia". jako zalecenie podano nam przykładanie rany mieszanką maści solcoseryl i żelu lignocainum. jako leczenie planujemy ostrzykiwanie sterydami i w przypadku braku rezultatów laseroterapię. oczywiście jako ostateczność rozważamy zabieg chirurgiczny. i tutaj pojawia się kilka wątpliwości i bardzo prosimy o poradę :
1. jakie mogą istnieć skutki uboczne terapi sterydowej w postaci ostrzykiwania - plan to 4-5 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych. czy istnieje jeden rodzaj sterydów czy kilka - które pan poleca które zdecydowania odradza ?
2. czy laseroterapia niesie za sobą skutki uboczne - przede wszystkim na naczyniaka (wyczytaliśmy o przypadkach w których wzrost naczyniaka po chwilowym powstrzymaniu był większy). to samo tyczy się przypadku leczenia sterydowego - czy istnieje ryzyko że którakolwiek z terapii odniesie skutek przeciwny do zamierzonego ?
3. czy terapie z pkt. 1 i 2 mogą wpłynąc niekorzystnie na ewentualny późniejszy zabieg chirurgiczny (jego skuteczność / powikłania - jakie) ?
4. czy zabieg chirurgiczny wykonany wczesniej daje lepsze rezultaty. czytalismy o przypadkach odradzania się naczyniaka po zabiegu chirurgicznych w formie duzo większej.
5. w jakim wieku zaleca się rozpoczęcie terapii chirurgicznej, jakie są ewentualnie przeciwwsakazania ?
serdecznie dziekujemy za pomoc i odpowiedź
Archiwalny temat -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
pozdrawiam dariusz wyrzykowski
Archiwalny temat -
Vilimer Użytkownik poprzedniej wersji forum.
szanowny panie doktorze, napisaliśmy do pana prywatną wiadomość celem uzgodnienia konsultacji. bardzo prosimy o odpowiedz. pozdrawiam
Archiwalny temat