naczyniak plaski leny- prosba o diagnoze

 • 2
 • 0
 • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  A/Hala Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  witam,

  lena (13mc) urodziła się z płaskim naczyniakiem, który rośnie wraz z nią. nie zmienia kształtu, jedynie kolor w zależności od pogody i samopoczucia.

  do tej pory wszyscy lekarze, których odwiedziliśmy - każą czekać, bo być może wchłonie się. poza tym mówią, że leczenie (laseroterapia) ma sens tylko wówczas jak jest kontakt z dzieckiem czyli kilkuletnim. nie ukrywam, że gdyby to było możliwe to chcielibyśmy się podjąć usuwania już teraz.

  spotkałam się z różnymi zdaniami na ten temat i chciałabym prosić pana o diagnozę i o poradę w jakim kierunku należałoby dziecko przebadać.

  zdjęcia leny w albumie >lena córcia hali<

  pozdrawiam serdecznie

  halina

  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  szanowna pani; jest to typowa malformacja kapilarna (zwana "naczyniakiem płaskim"), zmiana dojrzała, która nie będzie zanikać! córka wymaga szczegółowego badania okulistycznego (dno oka, ostrość widzenia, ciśnienie w gałce ocznej) obu oczu oraz oceny neurologa dziecięcego. leczenie - laseroterapia flpd, czyli laserem pulsacyjno-barwnikowym. terapię u tak małych dzieci podejmuje dr szpringer z lublina (informacja na forum). pozdrawiam dariusz wyrzykowski

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  A/Hala Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  panie doktorze dziękuję bardzo serdecznie za odpowiedź. podjęliśmy już kroki w kierunku badań wskazanych przez pana.

  pozdrawiam

  halina

  Zgłoś
  Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦