naczyniaki-stopy, plecy, staw mostk-obojczyk
- 3
- 0
- Pytania do doktora
-
Anna Piotrowska Użytkownik poprzedniej wersji forum.
dzień dobry/ dobry wieczór panie doktorze.
od 30 lat leczę się na naczyniaki.
w 1988, 1993, 1998, 2003 roku operowano mnie w wsz w gdańsku – naczyniak stopy lewej. moim lekarzem zawsze był dr stasiu mazurkiewicz – mimo ort. c j
dodatkowo w hist-pacie z 1993 r. w materiale odwapnionym stwierdzono – osteochandromę.
w 1999 r. operowano mnie w pucku – hist-pat.- naczyniak jamisty (plecy okolice lędźwiowe). nie ma żadnych nawrotów w tym miejscu.
w 2005 r. bóle w stopie powróciły. po przeprowadzce skierowano mnie do ortopedów w szczecinie – zdunowie. po wykonaniu tk skierowano mnie do onkologów, którzy nie podjęli się leczenia i skierowali mnie znowu do ortopedów.. radioterapia nie była wskazana ze względu na możliwość trwałego uszkodzenia tego co tam w tej stopie zostało.
i na tym się skończyło.
wykonano w szczecinie scyntygrafię trójfazową, scyntygrafię znakowanymi erytrocytami (październik 2005, luty 2006) – nie wykazano ognisk patologicznej koncentracji znakowanych erytrocytów.
w czerwcu 2006 r. usg stopy: „nad kością skokową lewą cień hipoechogeniczny o wielkości 1 cm/0,5 cm w lokalizacji blizny pooperacyjnej. widoczne tkanki mogą odpowidać częściowo bliźnie a częściowo zmianie, której charakteru nie mogę określić – lekarz ortopeda - traumatolog jolanta ignatowicz - choszczno
po zmianie miejsca zamieszkania na kielce podjęłam kroki do ortopedy, który podjął się leczenia lekami p/bólowymi. usg z 28 maja 2010 – w tkankach miękkich w lokalizacji blizny widoczny nieregularny, hypechogeniczny obszar ze zwłóknieniami bez przepływu w dopllerze.
nie podjęto innego leczenia niż leki p/bólowe.
od grudnia 2010 r. odczuwam (na początku myślałam, że to złe ułożenie podczas snu) ból w okolicy stawu obojczykowego. po konsultacji z lekarzem rodzinnym wykonałam usg – wynik – zapalenie stawu mostkowo – obojczykowego.
poszłam z tym wynikiem do lekarza ortopedy, który leczy mnie na naczyniaka stopy. przez rok przeszłam leczenie lincocinem (trzy serie), celebrexem (już nie liczę opakowań), zabiegi laserem, jonoforezę z depo-medrolu i ketonalu. ale efektów poprawy nie widać. po roku pan dr stwierdził, że obrzęk, nie maleje a wręcz rośnie i skierował mnie do onkologa, bo coś podobnego do naczyniaka prawdopodobnie powoduje wypychanie kości. aż się boję co powie onkolog, do którego jestem zarejestrowana w świętokrzyskim centrum onkologii na 3 sierpnia br. (do otolaryngologa, bo pani z rejestracji stwierdziła, że to okolice szyi – nie dała się przekonać, że może do chirurga).
ból nie pozwala mi normalnie funkcjonować (mdleję, wymiotuję), nie mogę czasami nic w ręku utrzymać.
proszę mi doradzić co mogłabym zrobić, gdzie się udać, bo wiem, że pan zna się na tym co robi (moja bratowa – karolina s. pracowała w czerwcu z panem na oddziale – specjalizuje się j)
mieszkam w kielcach, ale w okresie 10-20 sierpnia będę w okolicach gdańska i jeśli jest to możliwe do chętnie umówiła bym się na wizytę u pana.
proszę o jakąkolwiek odpowiedź
_________________anna piotrowska
UWAGA! Temat może zawierać zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć. -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
szanowna pani; historia dosyć długa i złozona. podstawowe pytania to: jakie badania obrazowe miała pani wykonywane, aby zdiagnozować zmianę okolicy obojczyka? zapewne powinno się wykonać usg (to było), tomografię komputerową i rezonans magnetyczny. pytanie nr 2: czy usuniete zmiany oceniał patomorfolog doświadczony w ocenianiu zmian naczyniowych? do 15 sierpnia jestem na urlopie. 16.08 przyjmuję w gabinecie kurort w sopocie - proponuję sie dorejestrowac telefonicznie (58 5555215). pozdrawiam dariusz wyrzykowski
Archiwalny temat -
Anna Piotrowska Użytkownik poprzedniej wersji forum.
dziękuję za odpowiedź.
na okolicę obojczyka miałam zrobione badanie usg, które wykazało zapalenie stawu. czekam na rezonans, ma być wykonywany w świętokrz.centrum onkologii - jestem umówiona na wtorek. lekarz onkolog, także podejrzewa łagodną zmianę naczyniową - choć nie spotkał się dotychczas z naczyniakami wewnętrznymi. jeśli będę miała wyniki to postaram się umówić na wizytę do sopotu. co do pytania drugiego to niestety nie mam pojęcia, co do kwalifikacji patomorfologów. ocenę przeprowadzała dr. maria lewandowska - łaba - wsz w gdańsku, dr grażyna sokołowska - wsz w gdańsku, dr bohdan kadylak - gdynia.
pozdrawiam
anna piotrowska
_________________anna piotrowska
Archiwalny temat -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
to bardzo dobrze; rezonans pomoże w postawieniu rozpoznania. pozdrawiam dw
Archiwalny temat