Naczyniaki u półrocznego dziecka jak leczyć

  • 7
  • 0
  • Naczyniaki dziecięce/Wczesnodziecięce
  • Odpowiedział specjalista
Odpowiedz
Sortuj:
  • Image
    Katwie Od 26-05-2026 na forum.

    U córki około 3 tyg życia pojawiły się na ciele 3 duże naczyniaki. Dotychczas nie były w żaden sposób leczone. Czy takie duże zmiany wymagają interwencji chirurgicznej? Jeżeli tak to w jaki sposób możemy je usunąć u córki?

    26 maja 2026 11:29
  • Image
    Katwie Od 26-05-2026 na forum.

    Proszę o komentarz doktora D Wyrzykowskiego

    Zgłoś
    9 czerwca 2026 19:39
  • Image
    Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.

    Sz. Państwo; Takie naczyniaki można leczyć doustnie Propranololem, można też spróbować terapii miejscowej maścią z Timololem i opaską uciskową (chociaż to mniej skuteczne niż terapia doustna). Leczenie chirurgiczne zostawiamy dla zmian opornych itd. Pozdrawiam DW


    Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl

    Zgłoś
    10 czerwca 2026 00:25
  • Image
    Katwie Od 26-05-2026 na forum.

    Jesteśmy po wizycie w poradni chirurgicznej i zalecono smarowanie każdej zmiany 3x dziennie takim lekiem
    TIMO-COMOD 0,5% krople do oczu 5 mg/ml

    Czy to wpisuje się w rodzaj terapii o których Pam wspomina?

    Zgłoś
    11 czerwca 2026 13:22
  • Image
    Katwie Od 26-05-2026 na forum.

    Jesteśmy po wizycie w poradni chirurgicznej i zalecono smarowanie każdej zmiany 3x dziennie takim lekiem
    TIMO-COMOD 0,5% krople do oczu 5 mg/ml

    Czy to wpisuje się w rodzaj terapii o których Pam wspomina?

    Zgłoś
    11 czerwca 2026 13:22
  • Image
    Katwie Od 26-05-2026 na forum.

    Jesteśmy po wizycie w poradni chirurgicznej i zalecono smarowanie każdej zmiany 3x dziennie takim lekiem
    TIMO-COMOD 0,5% krople do oczu 5 mg/ml

    Czy to wpisuje się w rodzaj terapii o których Pam wspomina?

    Zgłoś
    11 czerwca 2026 13:22
  • Image
    Katwie Od 26-05-2026 na forum.

    Jesteśmy po wizycie w poradni chirurgicznej i zalecono smarowanie każdej zmiany 3x dziennie takim lekiem
    TIMO-COMOD 0,5% krople do oczu 5 mg/ml

    Czy to wpisuje się w rodzaj terapii o których Pam wspomina?

    Zgłoś
    11 czerwca 2026 13:22
  • Image
    Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.

    Tak; to jest jeden z wariantów stosowanego leczenia. Plus opaska uciskowa. Pozdrawiam DW


    Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl

    Zgłoś
    14 czerwca 2026 01:11
Wesprzyj nas ❦