panie dr prosimy o konsultacje - naczyniak na lewym policzku
- 4
- 0
- Pytania do doktora
-
Mafin7 Użytkownik poprzedniej wersji forum.
szanowny panie doktorze
zwracamy się z uprzejmą prośbą o możliwość konsultacji naszego synka, który urodził się 3 października 2017r jako wcześniak (33 tydzień ciąży). po ok. tygodniu od urodzenia na jego lewym policzku pojawiły się dwie różowe plamki (jedna większa druga raczej niewielkich rozmiarów), które zostały zdiagnozowane jako naczyniaki. od tamtego czasu większy naczyniak powiększył się i stał się wypukły (odstaje od policzka i sprawia wrażenie jakby trochę ciągnął policzek w dół), mniejszy powiększył się nieznacznie. mniej więcej od grudnia na większym naczyniaku pojawiło się wgłębienie a potem strupek. strupek kilka razy odpadł od naczyniaka a na jego miejscu po pewnym czasie pojawił się nowy. w tym czasie naczyniak przybrał bardzo intensywną czerwoną barwę wręcz brunatną. mniejszy naczyniak jest podobnej barwy lecz dużo mniejszy. struktura większego naczyniaka przypomina takie grudki, pęcherzyki.
z uwagi na fakt, iż mieliśmy umówioną wizytę w poznaniu u chirurga dziecięcego czekaliśmy z decyzją dotyczącą leczenia naczyniaka. w dniu 22.01.2018r odbyła się umówiona wcześniej wizyta po której pan doktor zakwalifikował syna do leczenia propranolem. przyjęcie do szpitala mamy na 15 marca 2018r dlatego chcemy wykorzystać ten czas aby wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie stąd też prośba o możliwość konsultacji syna z panem doktorem. nie ukrywamy, iż trochę boimy się leczenia propranolem, gdyż podobno obciąża ono w dość dużym stopniu serce i może też wywołać skutki uboczne. a tak się składa, iż po wizycie u kardiologa, u syna została zdiagnozowana również dwupłatkowość zastawki aortalnej. czy kuracja propranolem jest jedynym rozwiązaniem przy tego typu przypadku? być może istnieją inne metody leczenia naczyniaka takiej wielkości zlokalizowanego w tym konkretnym miejscu na policzku?
z uwagi na problemy techniczne z załączeniem zdjęc powyższa treśc wiadomości wraz z załącznikami graficznymi została wysłana w dniu 01.02.2018r. na adres e-mail: dwyrzyk@gumed.edu.pl oraz dwyrzyk@amg.gda.pl.
z góry dziękujemy za okazaną pomoc
kornela i marcin
UWAGA! Temat może zawierać zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć. -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
szanowni państwo; naczyniak wczesnodziecięcy w fazie wzrostu, z początkami owrzodzenia - po pierwsze pilnie! do leczenia. ponieważ dalsze powiększanie się naczyniaka z potencjalnie rozszerzającym się owrzodzeniem może trwale uszkodzić skórę. wybór metody leczenia - z pewnością propranolol jest metodą najskuteczniejszą (i bezpieczną), ale odroczenie rozpoczęcia leczenia o kolejne 5-6 tygodni wydaję się być bardzo niekorzystne. najlepsze wyniki leczenia propranololem uzyskuje się, im wcześniej się to leczenia zaczyna. oczywiście można rozważyć rozpoczęcie leczenia od maści z timololem (jest szansa, że zatrzyma postęp owrzodzenia), chociaż skuteczność mniej pewna. ostatecznie, można też pozwolić naczyniakowi urosnąć i potem usunąć chirurgicznie. pozdrawiam dw
Archiwalny temat -
Mafin7 Użytkownik poprzedniej wersji forum.
panie dr dziękujemy za odpowiedź i zapoznanie się z naszym przypadkiem.
nawiązując do tematu w międzyczasie umówiliśmy się na wizytę do pana dr do swissmedu na 27.02.2018r. chcielibyśmy podjechać do pana dr osobiście z synkiem.
w zwiazku z powyższym czy do czasu wizyty u pana dr konieczne byłoby wykonanie jakiś dodatkowych badań?
nawiązując do informacji na temat owrzodzenia i leczenia maścią z timololem prosimy o informację w jaki sposób pozyskać ten lek i jak go dawkować? czy syn może być szczepiony stosując ten lek? lekarze u których konsultowaliśmy naszego synka, nie stwierdzili owrzodzenia naczyniaka. uzyskaliśmy informacje typu cyt. : "zaczyna się goić", "zadrapał się" , "zawartość musi się ewakuować i wypłynąć ".
czy sama kuracja propranololem będzie wystarczająca i wyleczy również owrzodzenie?
pozdrawiamy
kornela i marcin
Archiwalny temat -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
propranolol jest bardzo pomocny w leczeniu owrzodzeń. maść z timololem to maść robiona z kropli do oczu na jaskrę:
0,5% oftensin gtt. opht. 5,0
hascobaza ad 10,0
m.f.ung
d.s. 3-5 razy cienką warstwą
może pediatra napisze receptę?
badań generalnie nie trzeba. kurację propranololem i tak zaczynamy od 3 dni hospitalizacji.
pozdrawiam dw
Archiwalny temat -
Mafin7 Użytkownik poprzedniej wersji forum.
panie doktorze bardzo dziękujemy za odpowiedź. pediatra wypisał receptę i stosujemy maść. do zobaczenia na konsultacji w gdańsku.
pozdrawiamy
kornela i marcin
Archiwalny temat