Propranolol a jedzenie
- 0
- 0
- Naczyniaki dziecięce/Wczesnodziecięce
-
Orzech Od 31-03-2025 na forum.
Dzień dobry, syn ma wdrożone leczenie propranololem. Obecnie 14 tygodni.
Chciałabym zapytać jak to jest dokładnie z jedzeniem. W szpitalu mocno wskazywali, że dziecko przy podaniu leku MUSI zjeść i ok. Na początku schemat 6-14-22, za każdym razem lek (rozpuszczony w mleku, podany w strzykawce - ok. 2ml) i jedzenie. Przez zmianę czasu są to godziny 7-15-23.
Nikt nie wspomniał, żeby pilnować stałych pór jedzenia, po prostu - nakarmić przy podaniu leku. Gdzieś przez przypadek przeczytałam, że w takim wypadku przerwy między posiłkami nie powinny wynosić więcej niż 4h z uwagi na spadek cukru, jednak lekarz o tym nie wspominał (kontrolę mamy dopiero w przyszłym tygodniu).
Obecnie wybudzam syna co 3,5h w nocy do jedzenia - czy jest to konieczne? Zaczął przesypiać więcej niż 2,5h.
I kolejne pytanie - jeśli np. dostanie lek w 2ml mleka o 23 to w jakim czasie najlepiej, żeby zjadł? Czasami trudno go wybudzić i już wchodzi stres. Czy może być tak, że np. zje o 22:30 i normalnie o 23 lek?
Pozdrawiam
UWAGA! Temat może zawierać zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć.