prosba o opinie do dr wyrzykowskiego

 • 4
 • 0
 • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  Arleta Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  witam serdecznie, 7 maja 2015 przyszła na świat nasza córeczka. urodziła się z plamką na czole i zmianami na powiekach. w szpitalu właściwie każdy pediatra powiedział nam, że to naczyniak płaski, który sam powinien się wchłonąć do ok 3r.ż. przy wizycie u innego pediatry, powiedziano nam, że to malformacja, którą można usunąć. jesteśmy umówieni na konsultację do pana, ale dopiero na 2 września. co pan o tym sądzi? we wrześniu mała będzie miała 4 miesiące, czy w przypadku tej przypadłości powinniśmy czekać taki odstęp czasu?

  bardzo proszę o odpowiedź,

  pozdrawiam arleta kamińska

  http://www.naczyniaki.pl/album_pic.php?pic_id=4628

  Archiwalny temat
 • Image
  W_Kinga Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  panie doktorze, córka ma aktualnie 4,5miesiąca. urodziła się z naczyniakami (choć spotkałam się również z nazewnictwem malformacje naczyniowe) na nosku i powiece. zmiana na nosku zdecydowanie zbledła od porodu, są dni gdy jest praktycznie niezauważalna (na załączonym zdjeciu widać ją wyjątkowo mocno). zmiana na powiece natomiast wg moich obserwacji nie zmienia sie. chciałam prosić o opinie jaka jest wg pana szansa jej zaniku lub zblednięcia, ewentualnie w jakim wieku dziecka podejmuje się jakieś leczenie.

  http://www.fotosik.pl/zdjecie/116d4a97a9d59400

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  sz. państwo; plamy łososiowe - do obserwacji, zanikają do 3 lat. pozdrawiam dw

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  W_Kinga Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  dzień dobry,

  słowem wstępu chciałam podziękować panu doktorowi za internetową konsultację sprzed niespełna trzech lat. plamy łososiowe, jak pan określił, u córki są faktycznie na dzień dzisiejszy niezauważalne.

  aktualnie posiadamy kolejnego członka rodziny i również pragnę poprosić pana o opinię. syn ma zaledwie tydzień, urodził się ze zmianą na zewnętrznej stronie lewego uda. syn urodził się w 41tc. zmianę lekarze określają jako naczyniak płaski. jego wygląd jest zupełnie inny niż u starszej siostry.

  zmiana jest całkowicie płaska, jej średnica to ok 1,5cm.

  uprzejmie proszę o opinię, czego mogę się spodziewać po tego rodzaju naczyniaku? oczywiście udam się do miejscowych chirurgów, jednak pana wiedza jest dla mnie bezcenna.

  poniżej linki do zdjęć (mam nadzieję że będą czytelne)

  https://www.fotosik.pl/zdjecie/80baa2882f2d5097

  https://www.fotosik.pl/zdjecie/9584ab6370e61b2e

  https://www.fotosik.pl/zdjecie/e21744f1fc532e83

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  sz. państwo; to zapewne tzw "objaw prodromalny" naczyniaka wczesnodziecięcego, czyli stan przed-naczyniakowy... obserwujemy i kontaktujemy się za pare tygodni... pozdrawiam dw

  Zgłoś
  Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦