prosba o opinie - rozlegla malformacja zylna tkanek miekkich

 • 3
 • 0
 • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  Marta.C. Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  pani doktorze,

  otrzymałam dziś taki wyniki mri ( wklejam poniżej), badanie zlecone przez ortopedę ze względu na uporczywy ból stopy itd. proszę o informację gdzie dalej szukać pomocy, jakie są możliwości leczenia i czy jest we wrocławiu znany panu specjalista ? z góry serdecznie dziękuję !

  wykonano badanie mr stopy prawej w systemie 3t, w sekwencjach t1 tse, t2 tse, pd spair, pd, stir, 3d watsc przeglądowe oraz t1 tse i t1 tse spir po dożylnym podaniu kontratu, w płaszczyźnie czołowej, strzałkowej i poprzecznej, warstwami grubości 1,5mm i 3mm.

  w badaniu mr widoczna zmiana o wejrzeniu naczyniaka żylnego (malformacji żylnej tkanek miękkich) – widoczna dobrze ograniczona zrazikowata zmiana o podwyższonym sygnale we wszystkich sekwencjach z obecnością drobnych flebolitów(zwłaszcza t2, w mniejszym stopniu t1 zależnych), ulegająca wzmocnieniu pokontrastowemu, łącznie zajmująca obszar o wym. ok. 35x20x56mm. zmiana zlokalizowana jest w okolicy podeszwowej bocznej śródstopia, w obrębie i pomiędzy mięśnia międzykostnymi iii i iv przestrzeni międzykostnej oraz mięśniami glistowatymi na tym poziomie, przylegająca do ścięgien zginaczy dla palców iv i v, oraz od strony bocznej do mięśnia zginacza palca małego; uwypuklająca się nieznacznie grzbietowo do tkanki podskórnej okolicy grzbietowej stopy poprzez iv przestrzeń międzyśródstopną. zmiana wydaje się częściowo lokalizować

  także w obrębie głowy poprzecznej przywodziciela palucha. w części przyśrodkowej zmiana dochodzi do poziomu ii przestrzeni międzyśródstopnej.

  zmiana prawdopodobnie otrzymuje zasilanie z pęczka naczyniowego podeszwowego bocznego. odcinkowo poszerzona żyła w okolicy grzbietowej iii kości śródstopia, z cechami przebytej częściowej zakrzepicy.

  możliwe że usunięta zmiana była częścią opisywanej malformacji naczyniowej.

  poza tym widoczne drobne zmiany o podobnym charakterze w okolicy podeszwowej palca v (o wym. 15x10x9mm), okolicy grzbietowej i bocznej palca iv (o wym. 16x10x15mm, ta zmiana łączy się z grzbietową częścią głównej zmiany oraz z opisywaną poszerząną żyłą), w obrębie podeszowej części palca ii (2-3 mniejsze obszary). drobna zmiana widoczna także w okolicy podeszwowej ii przestrzeni międzyśródstopnej na poziomie mtp.

  _________________marta

  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  sz. pani marto; rozległa malformacja żylna stopy - postępowanie zależy od dolegliwości - jeżeli zniekształca stopę i boli - do rozważenia zabieg operacyjny... w innej sytuacji opcją jest skarpetka uciskowa na stałe.. pozdrawiam dw

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  Marta.C. Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  szanowny panie,

  bardzo dziękuję za odpowiedź. tak, malaformacja jest coraz bardziej dokuczliwa, ból wzmaga się po każdym wysiłku, nadwyrężeniu stopy. pojawia się także w nocy i promieniuje na cała nogę. jestem w tej chwili pod opieką chirurga naczyniowego i wreszcie zaczyna się coś dziać, przede mną kolejne konsultacje i być może zabieg operacyjny. skarpety ciskowej nikt mi nie proponował...

  na czym polega leczenie operacyjne tego typu zmiany i czy może być niebezpieczne dla stopy ?

  serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc !

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  pani marto; aby rozmawiać o szczegółach trzeba zobaczyć rezonans stopy... pozdrawiam dw

  Zgłoś
  Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦