rozlegly naczyniak na raczce dziecka

 • 2
 • 0
 • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  A/Matin26 Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  szanowny panie doktorze,

  zwracamy się z serdeczną prośbą o diagnozę - konsultację przypadku naszej córeczki, która będzie miała niebawek rok.

  dziecko urodziło się z naczyniakiem na prawej rączce, którego wielkośc , wygląd i umiejscowienie staraliśmy sie uchwycic, w miarę najlepiej na załączonych zdjęciach.w naszej opinii zmiana ta rośnie wraz z dzieckiem. sam naczyniak wykazuje zmienną temperaturę- podwyższoną. jest wypukły w wyglądzie przypominający gąbkę. w naszej ocenie jest trochę bledszy niż wcześniej - szczególnie w obrębie dłoni, która była wcześniej prawie purpurowa- lśniąca, a teraz jest bladoczerwona- matowa. rączka nie wykazuje osłabienia zdolności ruchowych jest tak samo sprawna jak lewa. konsultacje i diagnozy lekarzy pediatów do tej pory były - czekac powinno zniknąc lub odsyłanie do centrum zdrowia dziecka. panie doktorze po lekturze wpisów na niniejszym forum i lekturze dotyczącej naczyniaków jesteśmy pełni obaw i dlatego bardzo sedecznie pana prosimy o diagnozę przepadku naszej córeczki i zalecenia jak mamy dalej postępowa.

  marcin i sylwia grudnik - rodzice 1 rocznej weroniczki- marcin.grudnik@wp.pl

  linki do zdjęc rączki weroniki:

  http://www.naczyniaki.pl/....php?pic_id=732

  http://www.naczyniaki.pl/....php?pic_id=733

  http://www.naczyniaki.pl/....php?pic_id=734

  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  szanowni państwo; skoro naczyniak był obecny od urodzenia, bardziej jednolicie czerwony, a teraz blednie - to powinien to być rich, czyli szybko zanikający naczyniak wrodzony. rzeczywiście zmiana wygląda na taką "do obserwacji"... cierpliwości. pozdrawiam dariusz wyrzykowski

  Zgłoś
  Archiwalny temat
 • Image
  A/Matin26 Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  panie doktorze serdecznie dziękujemy za zdiagnozowanie przypadku naszej córeczki weroniki. pana słowa bardzo nas uspokoiły. będziemy cierpliwie obserwować zachodzące na rączce zmiany. jeszcze raz dziękujemy.

  marcin i sylwia grudnik - rodzice 1 rocznej weroniczki

  Zgłoś
  Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦