Zespół Kllippel -Treanuaya -Webera-Syndrom a złamana noga

 • 2
 • 0
 • Malformacje/Tętniczo-żylne
 • Odpowiedział specjalista
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  Kayawaw Od 31-03-2022 na forum.

  Witam,
  Chciałam się dowiedzieć czy aparat exogen może być stosowany w schorzeniu Zespół Kllippel -Treanuaya -Webera-Syndrom .W przypadku mojego syna zmiana obejmuje prawa kończynę dolną. Syn obecnie ma 12 lat.
  Syn 18 m-cy temu złamał trzon kości udowej prawej ( nogi ze schorzeniem). Przez 7 m-cy noga się nie zrastała. Przeszedł druga operację gdzie wyjęto mu druty i wstawiono płytkę i 6 śrub, podano preparat cerament, wykonano resekcje 2 cm kości ( stan zapalny). Od tego momentu noga zaczęła się zrastać. Jednak w sierpniu ubr. zrost stanął w miejscu na poziomie 80%. We wrześniu ubr. miał podawany szpik kostny w szparę złamania .Jesteśmy po kolejnej kontroli i zrost nie ruszył do przodu. Lekarze dają jeszcze 3 m-ce i jeśli noga się nie zrosnie syna czeka kolejna 4 operacja chcemy jej uniknąć zwłaszcza przy schorzeniu tej nogi. Czy exogen może być wykorzystany do przyspieszenia zrostu kości bez wpływu na wadę wrodzona naczyń krwionośnych nogi?
  Nadmiernie, że przed złamaniem noga była krótsza o około 2 cm po złamaniu różnica jest 5cm.

  Dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Katarzyna mama Marcela

  31 marca 2022 15:51
 • Image
  Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.

  Sz. Pani; Niestety nie mam doświadczenia w stosowaniu ww terapii, proszę pytać ortopedów. pozdrawiam DW


  Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl

  Zgłoś
  1 kwietnia 2022 01:31
 • Image
  Kayawaw Od 31-03-2022 na forum.

  Dzień dobry, Panie Doktorze proszę o pomoc.
  Jesteśmy po kontroli nogi. Okazało się że zrost nie ruszył do przodu a w ogóle się pogorszyło. Syn miał nogę ustabilizowaną płytka na 6 śrubach. Na rtg okazało się że jedna śruba wychodzi z kości ta na samej górze uda a kość zaczyna się zaokrąglać w łuk. Syn musi iść na kolejna operację 21.06. Już nie wiem co robić. Lekarze mówią że wada naczyń niewątpliwie ma wpływ na zrost nogi. Co możemy zrobić ? Żeby wspomóc lub pobudzić jakoś zrost po operacji?
  Robiłam mu badania na metabolizm kości i wyniki wyszły w normie poza wit D3. Ale od mca bierze liposomale Porębskiego C+ADEK które szybko podnoszą poziom Wit. d3. A może trzeba jeszcze coś innego sprawdzić, tylko co? Już nie wiem ja mam pomóc dziecku. Od 2 lat ciągle tylko po szpitalach, bard o duzo już przeszedł. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

  Pozdrawiam serdecznie
  Katarzyna mama Marcela

  Zgłoś
  6 czerwca 2022 16:10
Wesprzyj nas ❦