Malformacja kapilarna podudzia i stopy- różnica długości nóg.

 • 1
 • 0
 • Malformacje
 • Odpowiedział specjalista
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  Paulina_Pola Od 06-03-2024 na forum.

  Dzień dobry,
  moja córka ma malformację kapilarna podudzia i stopy. Zdiagnozowano ją zaraz po urodzeniu. Od 6 miesiąca życia była poddawana regularnej laseroterapii w CZD. Niestety ta nie dała praktycznie żadnego efektu.
  Córka ma obecnie 7 lat, jest przyzwyczajona do swojej "plamki", nie chce kolejnych zabiegów laserowych a i lekarze zalecają wstrzymanie dalszych laserów do czasu kiedy będzie je można robić bez narkozy.
  Obecnie okazało się, że noga z malformacją jest jest o 14 mm dłuższa od nogi bez malformacji. Obwody nogi są większe. Osie obu kończyn dolnych są ustawione koślawie, podobnie jak kości piszczelowe.
  W chwili obecnej czekamy na wizytę u ortopedy, który powie co dalej z tą nierównością, która już w tej chwili powoduje skrzywienie kręgosłupa.
  Córka ma obecnie 7 lat, jeszcze chwila i wejdzie w czas intensywnego wzrostu, mam olbrzymie obawy, że ta nierówność będzie się nasilać powodując kolejne problemy.
  Nie bardzo wiemy co robić. Do tej pory traktowaliśmy malformację jako defekt jedynie kosmetyczny, jednak teraz zaczyna mieć on duży wpływ na zdrowie naszej córki.
  Czy ktoś z Państwa miał podobny przypadek? Jakie działania podejmowaliście? Podpowiedzcie co robić.
  Paulina

  6 marca 2024 14:56
 • Image
  Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.

  Sz. Państwo; Poproszę o zdjęcia zmiany. Należy wykonać USG z dopplerem kończyn dolnych z oceną średnic naczyń i szybkości przepływów oraz USG tkanek miękkich... Pozdrawiam DW


  Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl

  Zgłoś
  25 marca 2024 00:35
Wesprzyj nas ❦