naczyniak na prawej stopce
- 4
- 0
- Pytania do doktora
-
Szczecin Użytkownik poprzedniej wersji forum.
dzień dobry panie doktorze.
zwracamy się do pana z uprzejmą prośbą o radę w kwestii wyboru terapii dla naszej córeczki. w opisie rozpoznania usg wskazano na słabo odgraniczoną, bogato unaczynoną zmianę (naczyniak) o średnicy 1,2 cm i grubości 0,3cm znajdującą się na powierzchni bocznej prawej stopy. według naszych obserwacji „naczyniak nie rośnie szybciej niż dziecko. chcielibyśmy poznać pana opinię na ten temat. czy powinniśmy się zdecydować na leczenie córki (ze względu na umiejscowienie naczyniaka)? jeżeli tak to jaka metoda pana zdaniem w jej przypadku byłaby najbardziej wskazana .
nie mamy pewności czy nóżkę należy jeszcze oserwować czy nie ma na co czekać i musimy rozpocząć terapię. załączamy zdjęcia naczyniaka:
https://plus.google.com/u/0/photos/100157920559867006136/albums/5940240637476122097?tab=oq&hl=pl&wwc=1
z góry dziękujemy za pomoc.
UWAGA! Temat może zawierać zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć. -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
pytanie jaka to zmiana? jak to wygladało w dniu porodu? czy jest cieplejsze od otoczenia? jak zmienił się kolor? opis wielkości zmian nie pasuje do wygladu na zdjęciu... a w jakim wieku jest dziecko? czy rzeczywiscie zdjęcia mają ponad rok? a jak wygladają dzisiejsze zdjęcia? pozdrawiam dariusz wyrzykowski
Archiwalny temat -
Szczecin Użytkownik poprzedniej wersji forum.
witam panie doktorze. dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.
córeczka ma teraz 5 miesięcy. naczyniak został zauważony w 6 dobie po wyjściu ze szpitala i w zasadzie niewiele się zmienił. kolor natomiast zmienia się nieznacznie pod wpływem temperatury - po kąpieli z sinego robi się bardziej czerwony. sam naczyniak ma temperaturę ciała dziecka, dziecko nie reaguje w żaden sposób w momencie gdy dotykamy naczyniaka.
zdjęcia są aktualne, najwyżej sprzed tygodnia. na nowym zdjęciu zaznaczyłem czerwonym okręgiem zmianę która została rozpoznana jako naczyniak. w żółtym okręgu skóra nie została sklasyfikowana jako naczyniak - jest to coś w rodzaju podejścia krwią które w przeciwieństwie do naczyniaka nie jest wypukłe.
https://plus.google.com/u/0/photos/100157920559867006136/albums/5940620003322058785?tab=mq
Archiwalny temat -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
szanowni państwo; cała ta zmiana to naczyniak wczesnodziecięcy po fazie wzrostu - do natłuszczania i obserwacji. można umiarkowanie uciskać np. skarpetką. pozdrawiam dariusz wyrzykowski
Archiwalny temat -
Szczecin Użytkownik poprzedniej wersji forum.
serdecznie dziękujemy za pomoc panie doktorze.
Archiwalny temat