prosba o komentarz dr wyrzykowskiego

 • 1
 • 0
 • Pytania do doktora
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  K.M. Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  dzień dobry. jestem mamą 10 m-cznego marcela leczonego od 45 dni propranololem w szpitalu uniwersyteckim w krakowie. marcel ma naczyniaka wczesnodziecięcego ucha prawego. dostaje propranolol w dawce 7,5-7.5-5 mg przy wadze 8700 kg. od czasu pierwszej dawki naczyniak świetnie reaguje na lek,ładnie blednie i siwieje. ekg kontrolne w porządku, cukier w normie. to co bardzo niepokoi mnie i naszą pediatrę to anemia, którą ściśle wiążemy z propranololem. od momentu podania pierwszych dawek leku 45 dni temu,syn z dnia na dzień stracił apetyt. odrzucił wszelkie stałe posiłki,kaszki,zupki,deserki,warzywa,mięso. pozostaje na mleku matki i owocach,ale i ten pokarm stopniowo odrzuca. w ten chwili dochodzi do tego,że aktywnie ssie pierś jedynie 2-3 razy na dobę i odmawia przyjmowania innych posiłków. stan taki zaobserwowałam u dziecka już po tygodniu stosowania leku,zgłosiłam to lekarzowi prowadzącemu leczenie w prokocimiu (dr kantorowicz), ale objaw ten został przez panią dr zbagatelizowany. przy kolejnej wizycie,przed zwiększeniem dawki leku poprosiłam o kontrolna morfologię, z której wynika,że syn ma poważną anemię:

  wbc 10,07 tys/μl

  rbc 4.33 mln/ μl

  hgb 11,70 g/dl

  htc 36,30%

  mcv 83,8fl

  mch 27,0 pg

  mchc 32,2g/dl

  rdw-sd 38,1 fl

  rdw-cv 12,4%

  nrbc 0tys/ μl 0.1%

  plt 481 tys/ μl

  pdw 9.2fl

  mpv 9.3 fl

  p-lcr 18.70%

  glukoza 4,4 mmol/l

  żelazo 4.4 umol/l.

  w zaleceniach szpitala syn dostał actiferol 15 mg do stosowania 3 razy dziennie, ale pediatra obniżyła dawkę leku do 1 saszetki. kolejną wizytę w poradni chirurgicznej mamy 11 września.

  od 1.5 mca dziecko nie przybyło na wadze ani pół grama,apetyt z dnia na dzień zanika. bardzo martwi mnie stan, w jakim jest teraz moje dziecko,zastanawiam się, czy podjęłam właściwą decyzje decydując się na terapie propranololem i chociaż efekty leczenia samego naczyniaka są znakomite, obawiam się,czy lek nie rujnuje zdrowia mojemu dziecku. proszę pana doktora jako specjalistę cenionego i polecanego przez tylu rodziców w polsce o poradę, co robić dalej. czy przerwać leczenie propranololem i czekać na powrót apetytu u dziecka i wyleczenie anemii, czy kontynuować leczenie? jakie badania moglibyśmy zrobić dodatkowo i gdzie skonsultować dziecko? postaram się założyć album o nazwie naczyniak marcelka i zamieścić tam zdjęcia ucha przed i po podaniu propranololu.

  z wyrazami szacunku i z wielka niecierpliwością czekam na odpowiedź, katarzyna marszałek.

  _________________kasia,mama chłopca z naczyniakiem

  Archiwalny temat
 • Image
  A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.

  odpisałem powyżej. pozdrawiam dw

  Zgłoś
  Archiwalny temat
Wesprzyj nas ❦