znamie czy moze cos innego?
- 3
- 0
- Pytania do doktora
-
Zbyszekpa Użytkownik poprzedniej wersji forum.
panie doktorze.
u naszej rocznej córki w miesiąc po urodzeniu zauważyliśmy zmianę na skórze taką jak przedstawiam na zdjęciu.zauważyliśmy ją w drugim miesiącu życia, po szczepieniu. nie mamy pewności czy było to od razu po urodzeniu, ponieważ wydaje nam się nieprawdopodobne, żeby ani my ani 5 pediatrów, którzy oglądali ją przy wypisie tego nie zauważyli.
znamię to rośnie wraz z dzieckiem, proporcjonalnie do jej rozwoju, mamy wrażenie że staje się bardziej szorstkie, kolor ma czasami jaśniejszy, czasami ciemniejszy.smarując córkę po kąpieli zauważyliśmy, że na ręce pozostają nam jakby grudki odpadające z tej zmiany.
oglądało ją 4 dermatologów i uważają, że to klasyczne znamię i uważają że jest to tylko problem estetyczny i po 18 roku życia należy coś z tym robić.
proszę o pańską opinię.
UWAGA! Temat może zawierać zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć. -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
szanowni państwo; zmiana wyglada najbardziej na rozległe znamię łojotokowe. zapewne rzeczywiscie jest to głównie problem estetyczny, ale obawiam się, że z czasem stanie sie również problemem czynnościowym. z pewnoscią pomysł czekania z leczeniem do "...po 18 roku zycia..." to zły pomysł; zarówno z powodów psychologiczno-społecznych, jak i tego, że rozmiary zmiany w tym wieku bedą znacznie wieksze... pozdrawiam dariusz wyrzykowski
Archiwalny temat -
Zbyszekpa Użytkownik poprzedniej wersji forum.
dziękujemy bardzo za szybką odpowiedź.proszę o informację, kiedy i jaki rodzaj zabiegu powinniśmy wykonać oraz gdzie najlepiej się udać?córka ma w tej chwili rok.
pozdrawiamy lidia i zbyszek
Archiwalny temat -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
szanowni państwo; po dokładniejszym przyjrzeniu sie zdjęciom, bardziej skłaniam się do rozpoznania zmian jako znamię naskórkowe. zmiana jest rozległa, co utrudnia decyzję o metodzie leczenia. wydaje się, ze należałoby pomyslec o kombinacji metod złozonych z częsciowych wycięć chirurgicznych i ablacji laserem co2... osobna sprawą jest ewentualne współistnienie innych wad (oczy, kregi itd.); w takim przypadku równiez wskazana jest konsultacja genetyczna (podejrzenie o mutację pten). pozdrawiam dariusz wyrzykowski
Archiwalny temat