Naczyniak na czole
- 3
- 0
- Naczyniaki dziecięce/Wczesnodziecięce
- Odpowiedział specjalista
-
JustynaJ Od 30-05-2026 na forum.Dzień dobry Panie Doktorze,
Syn aktualnie 12 tygodni. Po 4 tygodniach od narodzin na czole pojawił się naczyniak, na początku mały i płaski aż urósł do rozmiaru około 0,7cm x 0,7cm i od paru tygodni utrzymuje się w takim wymiarze. Naczyniak jest wypukły, co widać na załączonych zdjęciach. Chirurg zaleca żeby poczekać, że jest duże prawdopodobieństwo, że naczyniak się wchłonie. Przedstawił opcję leczenia propranololem, ale sugeruje żeby na razie się wstrzymać. Syn aktualnie jest pod kontrolą chirurga ze względu na wrodzona torbiel na wątrobie (wyszedł podwyższony marker nowotworowy AFP, aktualnie jesteśmy w trakcie powtarzania badań oraz USG i czekamy na rezonans). USG przeciemiączkowe bez zastrzeżeń. Syn ma również kilka płaskich naczyniaków: między oczami, na udzie, z tyłu głowy.Bardzo proszę Pana o opinię, jak najlepiej byłoby postąpić z tym naczyniakiem. Nie podważam opinii chirurga prowadzącego, pytanie kieruje z uwagi na fakt, że naczyniak jest w widocznym miejscu i chcielibyśmy wybrać najlepszą opcję postępowania. Aktualnie naczyniak natłuszczany jest jedynie maścią Alantan 2 razy dziennie.
Pozdrawiam.
UWAGA! Temat może zawierać zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć.11 czerwca 2026 10:41 -
Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.
Sz. Państwo; Rozumiem, ze część skórna ma 7x7 mm? Wokół widoczne jest uniesienie przez część podskórną - to całkowity rozmiar naczyniaka. Spontaniczny zanik może potrwać 3-5-7 lat - z tego powodu można włączyć leczenie miejscowe kroplami z Timololem. Pozdrawiam DW
Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl
14 czerwca 2026 01:07 -
JustynaJ Od 30-05-2026 na forum.Szanowny Panie Doktorze,
Wymiar 7mm x 7mm to wymiar samej „czerwonej” części. Całość z wypukłą częścią to około 1,5cm x 1,5cm.Czy według Pana skuteczniejszą/lepszą opcją byłby timolol czy propranolol?
Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
14 czerwca 2026 14:56 -
Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.
Sz. Pani; Z pewnością Propranolol jest skuteczniejszy, tylko raczej nie ma uzasadnienia do stosowania terapii systemowej. Z mojej perspektywy do terapii miejscowej maścią lub kroplami. Pozdrawiam DW
Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl
16 czerwca 2026 00:31