Naczyniak nad okiem
- 3
- 0
- Naczyniaki dziecięce/Wczesnodziecięce
- Odpowiedział specjalista
-
Charlotte Od 09-02-2026 na forum.Dzień dobry Panie Doktorze,
chciałabym prosić o poradę. Córka urodzona 08.12.2025 r., w 39 tygodniu ciąży. W drugim tygodniu życia pojawił się u niej naczyniak na buzi. Początkowo przypominał małą plamkę, jednak z biegiem czasu zaczął rosnąć. Od 29.01.2026 r. stosujemy krople Timo-comod 0,5 %, 5x dziennie. Niestety nie zauważyliśmy żadnej poprawy, wręcz przeciwnie, naczyniak rośnie i zaczął się mocno uwypuklać. Czy mógłby nam Pan doktor doradzić czy obecne leczenie jest prawidłowe i wystarczające i czy w przyszłości czeka nas zabieg laserowy lub inny? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Karolina.UWAGA! Temat może zawierać zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć.21 marca 2026 13:20 -
Dwyrzyk Od 11-04-2021 na forum.
Sz. Państwo; Niewielki naczyniak pod koniec fazy wzrostu - proponuję nadal cierpliwie smarować - zacznie zanikać. Pozdrawiam DW
Wymiana informacji na stronie naczyniaki.pl jest bezpłatna, ale również od Ciebie zależy jak długo uda się nam ją utrzymać. Dzięki naczyniaki.pl oszczędzasz czas w poszukiwaniu odpowiedzi. Pomóż nam w rozwoju i comiesięcznym opłacaniu strony dobrowolną wpłatą na Zrzutka.pl
22 marca 2026 02:40 -
-
Charlotte Od 09-02-2026 na forum.Dzień dobry Panie Doktorze, u córki urodzonej 08.12.2025 r., 2 tygodnie później pojawiły się 2 naczyniaki, na udzie i nad okiem. Kurację timo-comod 0.5%, 5x dziennie rozpoczęliśmy 29.01.2026 r. i trwa do teraz. Będąc na wizycie kontrolnej u chirurga onkologa, lekarka stwierdziła, że naczyniak na buzi jest naczyniakiem egzofitycznym i kwalifikuje się do leczenia propranololem, ponieważ krople nie przynoszą żadnego efektu. Rzeczywiście, naczyniak nad okiem jest mocno wypukły, bordowy i zaczerwieniony dookoła. U córki, kiedy się denerwuje, pojawia się również bordowa pręga na czole, rozlewająca się na główkę. Pani doktor powiedziała, że to "zasilanie" tej zmiany. Niestety nie udało mi się uchwycić tego na zdjęciu. Natomiast naczyniak na udzie jest naczyniakiem płaskim i widać już u niego miejscowe zaniki (mimo, że w tym miejscu nie stosowaliśmy kropel od początku).
Panie Doktorze, proszę o poradę, czy wg Pana leczenie propranololem to dobre rozwiązanie w tym momencie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Karolina Wymazała.UWAGA! Odpowiedź zawiera zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć.18 czerwca 2026 11:10