ogromna prosba o porade do dr dariusza wyrzykowskiego
- 1
- 0
- Pytania do doktora
-
Dariusz Polesza Użytkownik poprzedniej wersji forum.
dzień dobry.
mam 36 lat i poważny problem, w sprawie którego chciałbym uzyskać poradę.
20.01.2006 r. przeszedłem w szpitalu w lublinie operację wycięcia naczyniaka lewego uda. niestety w karcie informacyjnej nie napisano jaki to typ naczyniaka. rana pooperacyjna – wprawdzie z problemami, ale - zagoiła się, w nodze mam spore wgłębienie na długości kilkunastu cm. w zasadzie wszystko było w porządku aż do niedawna , gdy noga znów zaczęła mnie boleć. zrobiłem badanie usg, które wykazało:
widoczna jest blizna w tkankach miękkich po stronie przyśrodkowej w ½ dalszym odcinku prawego uda z włóknistym zanikiem środkowej części brzuśca mięśnia obszernego przyśrodkowego.
uwidoczniono obecność nieprawidłowych obszarów hipoechogenicznych, lokalizujących się w strefie ścięgna wspólnego mięśnia czworogłowego uda na długości ok. 6 cm i szerokości ok. 3,5 cm, wykazujących obecność nieprawidłowego unaczynienia – podejrzenie wznowy naczyniaka. zmiany widoczne są nie tylko śródścięgniście (pogrubienie ścięgna m. prostego) i między włóknami, ale także na powierzchni ścięgna od strony przedniej/przyśrodkowej i przy tylnym zarysie; można je prześledzić jeszcze wyżej na odcinku kolejnych kilku cm w rzucie mięśnia prostego uda od strony przyśrodkowej (zmiany mniejsze niż na poziomie dystalnej części ścięgna). dodatkowo widoczne jest ognisko „satelitarne wielkości ok. 9 x 6 mm przy zewnętrznym zarysie vmo w części dolnej tuż podpowięziowo.
lekarz sugeruje mi kolejną operację, ale mam duże obawy, bo ile mi zostanie z tego mięśnia, gdy po raz kolejny jego część zostanie wycięta. boję się następnej operacji, która znów przykuje mnie do łóżka na jakiś czas. chciałbym się dowiedzieć czy istnieją inne metody leczenia mojej malformacji. co pan dr mógłby mi poradzić? chętnie przyjadę do gdańska, jeśli pan uzna, że tak trzeba.
bardzo dziękuję za odpowiedź.
_________________darek
UWAGA! Temat może zawierać zdjęcia zaloguj się by je zobaczyć. -
A/Wyrzykowski Dar Użytkownik poprzedniej wersji forum.
szanowny panie; podstawą do podjęcia decyzji o leczeniu jest postawienie rozpoznania - okreslenie rodzaju anomalii naczyniowej. w przypadku wznowy proponowałbym wykonanie rezonansu magnetycznego angio, uzyskanie wyniku badania hist-pat ze zmiany usunietej 5 lat temu. czy w usg okreslono szybkość przepływu w zmianie? zapewne jest to malformacja zylna, zapewne do leczenia operacyjnego...? pozdrawiam dariusz wyrzykowski
Archiwalny temat