Naczyniaki limfatyczne dorosłych leczenie

 • 0
 • 0
 • Naczyniaki dorosłych/Limfatyczne
Odpowiedz
Sortuj:
 • Image
  AnnaFijałkowska_81 Od 15-01-2024 na forum.

  Dzień dobry,
  Mam 42 lata, mam naczyniak limfatyczny szyi, uciskający na krtań ( przy badaniu laryngologicznym lub gastroskopii widac niewielkie zgrubienie w przełyku, ale jest on drożny). W latach 82- 84 był częściowo usuwany. Zostal niewielki fragment w okolicy slinianki przyusznej.
  Po ciąży, a raczej po naturalnym porodzie, w roku 2015 naczyniak się rozrósł.
  Nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, ale co kilka miesięcy robią mi się stany zapalne tego naczyniaka. Niestety w Toruniu nikt nie zna się na leczeniu i lekarze dają sie przekonac do zapisania antybiotyku dopiero jak już jest bardzo źle i mam problemy z oddychaniem. Proszę o polecenie specjalistów od naczyniaków limfatycznych dorosłych w Polsce. ( kujawsko- pomorskie, pomorskie, łódzkie)
  Jak można leczyć naczyniaki doraźnie w razie zapalenia? Ja dostaje zazwyczaj Augmentin i dożylnie hydrokortyzon jednorazowo.
  Czy można w moim wieku poza operacją,
  ktorej nikt sie nie chce podjąć ani w Toruniu, ani w Bydgoszczy, można trwale usunąć lub zmniejszyć naczyniak? Czy można ostrzykiwać naczyniak doksycyklina lub innymi preparatami? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  15 stycznia 2024 12:38
Wesprzyj nas ❦